Šport

Iuventa jednou nohou v 3. kole, Wollingerová:Takýto triumf si nepamätám

Hádzanárky Iuventy Michalovce si bez najmenších problémov poradili s luxemburským celkom HC Standard Luxemburg a sú na najlepšej ceste do 3. kola Pohára EHF. Po víťazstve rozdielom 33 gólov by sa musel stať športový zázrak, aby Michalovčanky do 3. kola nepostúpili.

Ilustračný obrázok k článku Iuventa jednou nohou v 3. kole, Wollingerová:Takýto triumf si nepamätám

Od úvodu zápasu bolo zrejmé, že Iuventa kráča za postupom suverénnym krokom. Proti luxemburským amatérkam nenechala nič na náhodu a jej hráčky postupne zvyšovali svoj náskok. Po prvom polčase viedli o 19 gólov, zápas napokon vyhrali o 33.

Odveta v nedeľu v Chemkostav aréne

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Pohára EHF nad luxemburským tímom HC Standard Luxemburg presvedčivo 48:15. Výkonnostný rozdiel bol zreteľný počas celého zápasu a Michalovčanky sú na najlepšej ceste do 3. kola. Odveta je na programe v nedeľu znovu o 17.00 v micha­lovskej Chemkostav aréne. Michalovčanky mali do zápasu ideálny vstup a nad luxemburským súperom mali prevahu od úvodných minút. Už v štvrtej minúte viedli 5:1 a o tri minúty neskôr dávala Wollingerová na 7:2. Keď Holešová v 10. minúte zvýšila náskok domácich na rozdiel siedmich gólov (10:3), siahli hostky po oddychovom čase.

Ideálna pozícia

Ani to však príliš nepomohlo a s chuťou hrajúce Michalovčanky naďalej zvyšovali svoj náskok. Domáce ťažili z pozornej obrany a rýchlych brejkov, ktoré zakončovali s vysokou úspešnosťou. V 20. minúte bol náskok Iuventy štrnásťgólový (20:6). Perederyjová zvýšila v 29. minúte domáci náskok už na rozdiel dvadsiatich gólov, v závere prvého polčasu skorigovala na 27:8 Dominiaková. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Hráčky luxemburského družstva sa dopúšťali mnohých chýb v obrane i útoku a Iuventa to trestala. V 56. minúte strelila Habánková 44. gól svojho tímu a náskok Iuventy bol v tej chvíli už 30-gólový. Domáce hráčky si efektívnym výkonom pripravili ideálnu pozíciu pred nedeľnou odvetou.

Slovenský majster

Tréner Urban dal za jednoznačného stavu priestor viacerým mladým hráčkam a podobne by to malo byť aj v nedeľňajšej odvete. Tá je na programe znovu o 17.00 v micha­lovskej Chemkostav aréne. „Aj v druhom zápase chceme hrať svoju hru a zdokonalovať náš herný prejav. Myslím si, že súperky nás nemôžu ničím prekvapiť,“ poznamenala Wollingerová, ktorá ku gólostroju slovenského majstra prispela dvomi presnými zásahmi. „Na víťazstvo podobným rozdielom si veru nespomínam, v Pohári EHF určite nie,“ dodala Wollingerová s úsmevom. Slovenský majster sa už v podstate môže pripravovať na španielskeho majstra Balonmano Bera Bera, ktorý takmer s istotou nastúpi v 3. kole Pohára EHF práve proti Iuvente.

Hlasy po zápase

František Urban, tréner Iuventy Michalovce: „Dievčatá k zápasu pristúpili zodpovedne a prinieslo to svoje ovocie. Svojím prístupom na uspokojili, takto to má vyzerať. Som presvedčený, že ak sa budeme koncentrovať na svoj výkon, tak nás súper v odvete neprekvapí. Takýto zápas je lepší než hocijaký tréning.“

Covaliuc Rodičová, trénerka HC Standard Luxemburg: „Som spokojná s výkonom našich hráčok. Náš tím je tvorený amatérkami, ktoré hrávajú hádzanú rekreačne po práci. Mávame len dva tréningy za týždeň, takže takýto zápas je pre nás výborná skúsenosť pred ligou v Luxembursku.“

Patrícia Wollingerová, pivotka Iuventy: „Chceli sme hrať svoju hru a to sa nám darilo. Nebrali sme to tak, že to bude tréningový zápas a išli sme do toho naplno.“

Pohár EHF žien – prvý zápas 2. kola

Iuventa Michalovce – HC Standard Luxemburg 48:15 (27:8)

Zostava Iuventy: Lafuenteová, Čičáková – Kučerová 2, Černová 5, M. Holešová 10, Solárová, Nagyová 2, Habánková 8/1, Wollingerová 2, Bajčiová 2, Golubevová, Fiľková-Trehubová 7/2, Perederyjová 10, najviac gólov HC Standard: Dominiaková 5, Mizaková 5/3

Rozhodovali: Antičová, Jakovlevičová (Srb.), TH: 4/3 – 3/3, vylúčené: 2 – 4, 800 divákov.