Hádzaná

Iuventa v pohári EHF neuspela: V odvete proti Leverkusenu prehrala

Domáca Iuventa Michalovce privítala uplynulý víkend v dvojzápase osemfinále Pohára EHF na domácej palubovke nemecký TSV Bayer 04 Leverkusen. Do štvrťfinále po dvoch dueloch postúpilo nakoniec nemecké družstvo...

Ilustračný obrázok k článku Iuventa v pohári EHF neuspela: V odvete proti Leverkusenu prehrala

Hádzanárky michalovskej Iuventy neuspeli v domácom dvojzápase osemfinále Pohára EHF proti Bayeru Leverkusen, keď po sobotňajšej výhre 33:27 prehrali v nedeľňajšej odvete takisto rozdielom šiestich gólov 18:24.

Odvetný súboj osemfinále Pohára EHF priniesol dramatickú zápletku, v ktorej nakoniec rozhodol jeden – jediný gól o tom, že Iuventa opäť nepostúpi medzi osem najlepších v európskom pohári.

Prvé dejstvo skončilo nerozhodne

Do odvetného zápasu vstúpili lepšie hráčky nemeckého tímu. Tie sa v úvode zápasu ujali vedenia 2:0 aj 6:3, no domáce túto stratu stiahli. Za stavu 6:6 si hostky vzali oddychový čas, po ktorom už slovenskému družstvu nedokázali odskočiť na viac ako jeden gól.

Pri skóre 8:8 podržala dvoma výbornými zákrokmi svoj tím brankárka Gubiková, aby Szöllosiová následne prvýkrát v zápase poslala Iuventu do vedenia – 8:9. V závere prvého polčasu najskôr Rebičová nepremenila sedemmetrový hod a po následných góloch na oboch stranách sa prvé dejstvo skončilo nerozhodne 1:1.

V druhom polčase výraznejšie súperky

Úvod druhého polčasu bol v jasnej réžii hráčok Leverkusenu. Tie po šnúre šiestich gólov viedli v 43. minúte už 19:11, keď sa strelecky darilo najmä Extremadovej. Ani oddychový čas a neustále povzbudzujúce publikum príliš domácim nepomohli. Až od stavu 20:11 sa začali presadzovať aj hráčky Iuventy, k vytúženému postupu ich priblížili dva góly Szőllősiovej.

Z výrazného náskoku, ktorý hráčky Leverkusenu získali v úvode druhého polčasu, ťažili do konca zápasu. Tri minúty pred koncom siahlo domáce družstvo po oddychovom čase, po ktorom vykresali iskierku nádeje góly Trehubovej a Szöllosiovej, no ich súperky si už rozhodujúci náskok nenechali vziať.

„V druhom polčase sme si prestali vytvárať šance a naša hra bola chaotická. V zostave sme museli improvizovať, z pravej strany sme sa nedokázali presadiť. Družstvu súpera gratulujem k postupu," uviedol tréner Iuventy Ján Packa.