Šport

Majú sa z čoho tešiť: Michalovskí kickboxeri sa postarali o medailovú žatvu

Michalovskí kickboxeri sa môžu radovať. V susednom Česku získali 4 zlaté, 2 strieborné, 2 bronzové medaily a dva štvrté miesta.

Ilustračný obrázok k článku Majú sa z čoho tešiť: Michalovskí kickboxeri sa postarali o medailovú žatvu
9
Zdroj: Športový Kickbox klub Mi

Česká metropola Praha hostila 227 štartujúcich z troch krajín (Česko, Slovensko, Maďarsko) v medzinárodnom turnaji Prague Open 2017 v kickboxe pre tatami športy (light contact, kick light, point fighting). Naše mesto tam reprezentovali piati pretekári Karel Svobodník, Peter Knapo, Timea Hamariková, Vasyľ Klevľanyk a Marko Babuka a to pod taktovkou asistenta trénera Matúša Bazgera.

Dôslednú tréningovú prípravu aj v tomto turnaji premenili na medailové ocenenia a domov priniesli 4 zlaté, 2 strieborné, 2 bronzové medaily a dva štvrté miesta.

„Karel Svobodník v prvom zápase light contactu (-52kg, cad.) porazil reprezentanta ČR 3:0 na body a vo finále zdolal rovnako 3:0 pretekára zo Slovenska, Vladimíra Babinčáka, vybojoval zlatú priečku,“ informovala Elena Takáčová Valachová za Športový Kickbox klub Michalovce

Ako dodala, druhú zlatú medailu získal K. Svobodník v kick lighte (-52kg, cad.), kedy bol finálový zápas s domácim reprezentantom predčasne ukončený rozhodcami v druhom kole, z dôvodu vysokej bodovej a technickej prevahy Karla Svobodníka.

Peter Knapo po dlhšej tréningovej a súťažnej prestávke obsadil napokon dve štvrté miesta ako v light contacte (-74kg, sn.), tak aj v kick lighte (-74kg, sn.).

„Timeu Hamarikovú zastavila až kvalitná česká reprezentantka Valentína Vacková v oboch disciplínach, kedy v light contacte (-55kg, cad.) s ňou prehrala o postup do finále a získala bronzovú medailu,“ uviedol michalovský klub. V kick lighte prehrala Timea finálový zápas a obsadila striebornú priečku. Česká reprezentantka napokon vyhrala obe disciplíny nielen vo váhovej kategórii – 55 kg, ale aj vo váhovej kategórii – 50kg.

Vasyľ Klevľanyk exceloval vo svojich disciplínach, light contact, – 69kg, jr. a kick light, – 69kg, jr., kde vyhral predčasným ukončením finálových zápasov z dôvodu vysokej bodovej a technickej prevahy.

„Marko Babuka vo finálovom zápase disciplíny light contact (-63kg, jr.), aj napriek dobrému výkonu a pekným výmenám, prehral s českým pretekárom a získal striebornú priečku,“ povedala Elena Takáčová Valachová. Bronzovú medailu vybojoval v disciplíne kick light (-63kg, jr.), kde v úvodnom zápase tejto kategórie prehral ale v zápase o tretie miesto zabojoval a získal ho.