Šport

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce bojovali o víťazstvo vo Fortuna lige so Senicou. V zápase v najvyššej súťaži Fortuna liga predstavili nové posily.

Ilustračný obrázok k článku MFK Zemplín v najvyššej súťaži bojoval s novými posilami: Tempo napínavého zápasu udávali diváci

V najvyššej súťaži Fortuna ligy sa Michalovce predstavili s novými hráčmi.. So Senicou zvádzali tvrdý boj.

Úvod vyšiel domácim

Domáci tréner František Šturma postavil do základnej zostavy všetky tri nové posily, v bráne teda dostal šancu Marián Kelemen, na ľavej strane obrany Milan Šimčák a v útoku chorvátsky útočník Andrej Kerič. Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim. Tí si vytvorili mierny tlak, z ktorého mohol skórovať práve novic Kerič, brankár Šulla ale pred ním vytlačil loptu na rohový kop. Nedáš – dostaneš sa opäť potvrdilo na druhej strane, keď si na center z ľavej strany nabehol Jakub Hromada a prekonal bezmocného Kelemena – 0:1. Domáci vrhli všetky sily do útoku.

O niekoľko desiatok sekúnd mohol skórovať Hamuľak, center od Koscelníka však tesne pred ním upratala obrana hostí. Domáci však naďalej búšili a v 20. minúte prišla odmena, keď si priamy kop Turíka do vlastnej siete poslal Jakub Hromada.

Ten ale svoju chybu napravil o desať minút, kedy sa vybral na výlet medzi michalovských stopérov a jemným oblúčikom preloboval Mariána Kelemena – 1:2. V 36. minúte mohol vyrovnať Michal Hamuľak, jeho strela však išla vysoko nad senickú bránu.

Druhé dejstvo

Do druhého dejstva poslal michalovský tréner Šturma dvoch nových hráčov Šimčáka a Kuncu, no ani tieto zmeny nepomohli jeho družstvu zvrátiť zápas na svoju stranu. Michalovčania totiž pokračovali v krčovitej hre a aj keď sa dostali do šancí, tie nedokázali premeniť. Tempo udávali diváci. V 62. minúte mal vyrovnanie na kopačke Martin Regáli, jeho strelu ale brankár Šulla vytlačil. Trest nenechal na seba dlho čakať. O tri minúty neskôr zle rozohral Podhorin a Jozef Dolný strelil tretí gól hostí – 1:3. To už domácich definitívne zlomilo a duel sa už iba dohrával. Šesť minút pred koncom mohol ešte streliť kontaktný gól striedajúci Stanislav Danko, jeho strela z dobrej parkety ale išla vysoko nad.

Reakcie trénerov

František Šturma, tréner Michaloviec: „Do zápasu sme mali dobrý vstup, nepodarilo sa nám však streliť gól. Súper bol veľmi efektívny, keď zo štyroch striel zaznamenal tri góly. Nám sa podarilo streliť iba jeden, aj to si ho súper dal vlastný, takže Senica vyhrala zaslúžene. Futbal je totiž o góloch a my sme dnes nedali ani jeden. Ešte za stavu 1:2 sme chceli niečo s výsledkom urobiť, potom ale prišiel tretí gól súpera a bolo rozhodnuté. Mrzí ma, že stále robíme hlúpe chyby, za ktoré nás súperi trestajú. Nevyvarovali sme sa ich ani dnes.“

Dušan Vrťo, tréner FK Senica: „My sme toto víťazstvo potrebovali. Naše mužstvo dnes zahralo ako jeden tím. Je to však pre nás iba prvý krok. Pokiaľ tento výsledok nepotvrdíme aj doma, tak pre nás nič nerieši. Dnes musím chlapcov pochváliť, špeciálne Kuba Hromadu, ktorý strelil dva góly."

MFK Zemplín Michalovce – FK Senica 1:3 (1:2)

Goly: 20. Hromada (vlastný) – 6., 30. Hromada, 65. Dolný Rozhodoval: Valášek, ŽK: Vernon – Hušek, Hromada, Kosorín, 3055 divákov

Zostavy a striedania:

Michalovce: Kelemen – Perez, Vernon, Podhorin, Barroso (46. Šimčák) – Koscelník, Grič (74. Danko), Turík, Regáli – Hamuľak (46. Kunca), Kerič

Senica: Šulla – Vengřinek, Pavlík, Pillar, Čunta – S. Mráz (57. Klec), Hušek, Komara, Dolný (74. Kosorín) – Hromada (89. Ventura) – Kalabiška

Pozrite si kompletnú tabuľku Fortuna ligy

Michalovčania predstavili štyri posily: Futbaloví fanúšikovia sa majú na čo tešiť!