Šport Futbal

Dohrávku 18. kola s Ružomberkom museli Michalovčania odohrať vzhľadom na absenciu vlastného trávnika, ktorý je v rekonštrukcii, na umelom trávniku v 300 kilometrov vzdialenej Žiline.

Ilustračný obrázok k článku Michalovskí futbalisti museli zápas odohrať inde: Tréner hovorí o krutom výsledku
6

Prvú akciu rozbehli Michalovce, keď Žofčákovu strelu zblokoval Kružliak v 5. minúte na roh. Po jeho zahratí však hostia rozvinuli po pravej strane rýchlu kontru, Daniel poslal z pravej strany center do 16-tky a nikým nekrytý Faško umiestnenou strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu.

150 divákov nezahriali

Hostia pohrozili opäť v 15. minúte, keď Mareš poslal center z ľavej strany pred bránu, ale tam Lačný nedostihol loptu, ktorá prešla až na opačnú stranu.

V 19. minúte kopali naši opäť roh a znovu z toho bola nebezpečná kontra hostí, no Daniel tentoraz nenahral, ale vystrelil priamo na bránu, kde stál pozorný Macej. Zápas potom neponúkol až na pár nevydarených štandardiek veľa futbalovej krásy a 150 divákov nezahrial. Až v 37. minúte sa dostali k slovu aj domáci, keď zahrali z ľavej strany roh a lopta sa od Jána Masla dostala za Hajdúchov chrbát – 1:1.

Prvá jarná výhra

Tri minúty po zmene strán mohol zmeniť skóre domáci Grič, ale proti jeho strele spoza 16-tky k ľavej žrdi dobre zasiahol brankár Ružomberka Hajdúch. Michalovce boli aktívnejšie, hralo sa takmer výlučne na polovici Liptákov, ale strely domácich z diaľky zvládala obrana hostí blokovať. V 58. minúte sa po chybe Jána Masla dostal do brejku Kolesár, ale Kružliak stihol v poslednej chvíli zblokovať jeho gólovú strelu. V 63. minúte sa prezentoval nenápadným pokusom z diaľky Gál-Andrezly a lopta prešla len o pár centimetrov vedľa ľavej žrde Hajdúcha.

V 70. minúte išli hostia opäť do vedenia, keď si naľavo narazil loptu Kupec so striedajúcim Takáčom, odcentroval pred bránu a Mareš zblízka prekonal Maceja. O päť minút už bolo 1:3, keď po rohu Mareša vyskočil najvyššie Ján Maslo a hlavou poslal loptu za Maceja. Hostia už kontrolovali výsledok, ktorý mohol prikrášliť Takáč, ale na jeho krížnu strelu v 84. minúte Macej dočiahol a vyrazil ju do hry. V 85. minúte kopali hostia po faule na Mareša penaltu, ktorú však skúsenému Saparovi Macej zmaril. Ružomberok tak v dohrávke vybojoval prvú jarnú výhru.

Hlasy trénerov

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Je to pre nás dosť krutý výsledok. Do 70. minúty som bol spokojný, škoda, že sme v druhom polčase zápas nezlomili, za stavu 1:1 sme mali čistú šancu, duel by sa asi inak vyvíjal. Súper potvrdil, že je silný v protiútokoch a má skúsený tím. Z pohľadu budúcnosti si myslím, že sme predviedli 70 minút dobrý výkon, chlapcom môžem vyčítať akurát efektivitu a finálnu fázu, chýbal tomu gól.“

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „Do zápasu sme išli s túžbou po víťazstve a troch bodoch. Občas sme mali, možno aj vzhľadom na prílišnú túžbu zvíťaziť, pasáže, ktoré priniesli ľahké straty lôpt a nervozitu. Vykompenzovali sme to však peknými akciami a zaslúženým víťazstvom. Odchádzame spokojní a so splneným cieľom.“