Šport

Nešťastná prehra michalovskej Dukly: Vo finálovej sérii play off vedie Bardejov

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali vo štvrtom finálovom súboji play-off prvej hokejovej ligy na domácom ľade s tímom HC 46 Bardejov po predĺžení. Bardejovčania tak vedú v séria a sú blízko k zisku tretieho titulu v I. hokejovej lige za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Nešťastná prehra michalovskej Dukly: Vo finálovej sérii play off vedie Bardejov

Hokejisti HC 46 Bardejov vedú vo finálovej sérii play off nad Duklou Michalovce už 3:1 a sú blízko k zisku tretieho titulu. Vo štvrtom zápase vyhrali na ľade svojho súpera 4:3 po predĺžení, keď sa o víťazný gól postaral v 64. minúte útočník Tomáš Hričina.

Bardejovčanom chýba už len jedno víťazstvo

Bardejov delí od účasti v baráži o extraligu, v ktorej by ho v sérii hranej na 4 víťazné stretnutia čakala Žilina, už len jedno víťazstvo. Dosiahnuť ho môže v piatom vzájomnom stretnutí s Michalovcami na domácom ľade, ktoré je na programe vo štvrtok 13. marca o 17:30 hod.

HK Dukla Michalovce – HC 46 Bardejov 3:4 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)

Stav finálovej série (hrá sa na štyri víťazné zápasy) 1:3 .

Góly: 36. Šechný (Kubát, Kmiť) pres/1, 37. Kmiť (Šechný, Drotár) pres/1, 47. Cmorej (Žemba, Čížek) – 4. Baláž (Gmitter, Boltun), 48. Saliji (Ščurko), 53. Ščurko (Saliji) pres/1, 64. Hričina (Ščurko)

Vylúčení: 6:7, navyše Fedor, Urban 10. min. nešportové správanie – M. Gajdoš 10. min napadnutie hlavy a krku.

Presilovky: 2:1.

Oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Lauff, Štefik – Bogdaň, Jobbágy

Divákov: 2240.

HK DUKLA: Fedor – Kubát, Šeliga, Pástor, Urban, Drotár, Žemba – Banovský, Šechný, Kmiť – Čavrk, Palovčík, Kubiš – Čížek, Majerník, Cmorej – Stríž, Linet, Schnelly.

HC 46: Blažíček – Takáč, Valentín, Hopkovič, Kramár, Slimák, M. Gajdoš, Krčula, Ľ. Chovan – Gmitter, Boltun, Baláž – Hričina, Ščurko, Saliji – Matis, Dancska, Hajnik – Šimčák, Mihálik, Vaško.