Šport

V OBRAZOCH: Netradičné vítanie jari v Michalovciach, desiatky bežcov v uliciach

Jarného behu sa zúčastnili 109 štartujúcich, ktorí bežali za slnečného, ale poriadne chladného počasia. Pozrite si zábery celých rodín, ktorí pohybom symbolicky pozdravili jar :-)

Ilustračný obrázok k článku V OBRAZOCH: Netradičné vítanie jari v Michalovciach, desiatky bežcov v uliciach
Zdroj: Archív mesta Michalovce

Bežali aj celé rodinky

Priaznivci behu si prišli zabehať na podujatie Jarný beh Michalovčanov. Išlo o prvé bežecké podujatie, ktoré nebolo určené profesionálnym bežcom, ale všetkým tým, ktorí majú radi pohyb a rekreačný beh. Do ešte len druhého ročníka Jarného behu Michalovčanov sa zapojiť nielen jednotlivci, ale aj manželské páry, súrodenci a celé rodiny. Mesto Michalovce a Atletický klub v spolupráci s partnermi, Strednou odbornou školou obchodu a služieb zorganizoval druhý ročník Jarného behu Michalovčanov.

Minuloročný aj tohtoročný víťaz

Trasa viedla od Ulice Školskej a naspäť a celková vzdialenosť, ktorú museli účastníci odbehnúť, bola 3,15 kilometrov. Prvému bežcovi Marošovi Bakovi, viťazovi jarného behu aj v roku 2015, sa podarilo dostať do cieľa v čase 0:11:19. Prvá z kategórie žien bola Michaela Haburová (AC Michalovce)s časom 0:14:40. Pre pretekárov si pripravili pamätné medaily za účasť,

Môže vás zaujímať:

Do Michaloviec dorazí olympijská pochodeň: Možete ju mať v rukách aj vy, pozrite kedy!

Michalovský basketbal je úspešný aj vďaka malým žiakom: Orli si vybojovali cenné víťazstvo

Koľko ľudí chodí na zápasy? Odkaz, čo pohladí nejednu dušu fanúšika MFK Zemplín!

Priaznivci behu si prišli zabehať na podujatie Jarný beh Michalovčanov.