Šport Iné športy

Členovi Športového Kickbox klubu Michalovce sa podaril krásny úspech. Karel Svobodník na Majstrovstvách Európy juniorov a kadetov v Macedónsku získal bronz.

Ilustračný obrázok k článku Parádny úspech michalovského kickboxéra na majstrovstvách Európy: Vybojoval bronz!
9
Zdroj: Športový kickbox klub/Mi

Michalovskí kickboxéri sa zúčastnili Majstrovstiev Európy juniorov a kadetov 2017 v Macedónsku. V rámci reprezentačnej výpravy na spomínanom podujatí v Skopje vybojoval jeden z nich bronzovú medailu.

Dvaja michalovskí zástupcovia

Počas septembra sa slovenská výprava našich najmladších kickboxérov zúčastnila majstrovstiev Európy. Medzi viac ako 1567 štartujúcich z 37 krajín Európy boli aj dvaja zástupcovia Športového Kickbox klubu Michalovce –  Karel Svobodník a nováčik v reprezentácii SR Timea Hamaríková.

Ako informovali z michalovského klubu, obaja štartovali v disciplínach light contact a kick light. „Počas prvého zápasového dňa sa predstavili vo vyraďovacích zápasoch, v ktorých Karel Svobodník v kicklighte kadetov do 57 kg vyhral nad domácim Miloševičom a Timea Hamaríková vyhrala v kicklighte kadetov do 55 kg nad dánskou reprezentantkou Christoferseno­vou,“ povedala za Športový Kickbox klub Michalovce Elena Takáčová Valachová.

Získal bronz

Do ďalších semifinálových bojov postúpil a medailovú istotu si zabezpečil Kajo Svobodník víťazstvom nad Maďarom Viszketom v kicklighte kadetov do 57 kg. „Jeho cestu do finále zastavil až britský reprezentant Cory Cook, s ktorým Kajo prehral a napokon získal bronzovú medailu,“ informoval Športový Kickbox klub Michalovce.

Timea Hamaríková svoje ďalšie zápasy v lightcontacte so Slovinkou Slemenšekovou a v kicklighte do 55 kg s Taliankou Dagostinovou prehrala a do semifinále nepostúpila. „Obom pretekárom ďakujeme za vzornú reprezentáciu a Kajovi blahoželáme,“ doplnila záver E. Takáčová Valachová.