Šport Futbal

Tréner michalovských futbalistov po debakli: Súper nás prevyšoval vo všetkom

Naši futbalisti pod Dubňom od Žiliny vyfasovali nepríjemný debakel. Michalovskému trénerovi MFK Zemplín sa po zápase hodnotilo len ťažko.

Ilustračný obrázok k článku Tréner michalovských futbalistov po debakli: Súper nás prevyšoval vo všetkom
8

Žilinčania mohli po sobotňajšom zaváhaní svojich prenasledovateľov zvýšiť svoj náskok na čele tabuľky a usilovne na tom začali pracovať hneď od úvodu. Po úvodnom zoznamovaní sa so súperom z Michaloviec sa v 9. min. uvoľnil na ľavej strane Hlohovský, poslal výborný center pred bránu Maceja a nabiehajúci Špalek ju pohodlne poslal do siete.

Domáci rozhodli o víťazstve

Naši chlapci potom dobre prehusťovali priestor a snažili sa domácich nepúšťať do šancí, lenže v 23. min. spracoval Podhorin dlhý center domáceho Vavra tak nešťastne, že Macej aj napriek veľkej snahe nedokázal už loptu smerujúcu do brány Michaloviec zastaviť. Žilinčanom sme tak pomohli prekonať métu 50 strelených gólov v jesennej časti, čo sa doteraz žiadnemu z tímov v najvyššej súťaži nepodarilo.

Po polhodine hry si na Hlohovského center zľava vyskočil v malom vápne najvyššie Haskič a strelil už tretí gól svojho tímu. Šošoni na ihrisku dominovali a o dve minúty to gólom z hranice 16-tky do ľavého dolného rohu Macejovej brány po Maboukovej prihrávke potvrdil Hlohovský. Domáci tak už do polčasu rozhodli o svojom víťazstve a čakalo sa, čo predvedú v druhom dejstve.

Nové rekordy súťaže

Michalovce v polčase dvakrát striedali, ale už po troch minútach sme opäť inkasovali, keď sa na center Bosniaka Letiča do vzduchu zavesil jeho krajan Haskič a po druhý raz v zápase prekonal Maceja. Naši chlapci mohli znížiť po strele striedajúceho Regáliho, ale Volešák si s jeho pokusom poradil. V 52. min uzavrel poltucet v bráne hostí Hlohovský, ktorému loptu pekne prihral Haskič a pre domáceho kanoniera nebol problém trafiť do siete bezmocného Maceja.

Aktivita domácich s pribúdajúcimi gólmi a minútami neustávala a snažili sa peknými akciami baviť divákov a zvýšiť už aj tak dosť vysoké skóre zápasu. Michalovčania si už však viac dávali pozor na ich akcie, a tak ďalší gól neprichádzal. V 83. min. mohol zavŕšiť hetrik Hlohovský, ale Macej jeho strelu vyboxoval a z následného protiútoku pokazil domácemu Volešákovi v 84. min. čisté konto Mensah.

V 89. min. sme ešte mohli v dvoch šanciach znížiť, ale Volešák svoj tím podržal. V 90. min. ešte uzavrel skóre na 7:1 po zlyhaní Michaloviec vzadu strelou do prázdnej brány striedajúci stopér Kaša. Žilinčania tak s 55 strelenými gólmi v jesennej časti a 50 získanými bodmi utvorili nové rekordy súťaže.

Hlasy trénerov

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „Gratulujem chlapcom, nielen k výsledku, ale aj kvalitnému výkonu za významnej podpory fanúšikov. V takejto atmosfére, ktorú vytvárali nielen dnes, ale celú jeseň sa dá hrať naplno celý zápas. Chlapci hrali s vášňou, tímovo, boli dostatočne efektívni. Mali sme loptu pod kontrolou, mali sme motiváciu vyhrať a potešiť fanúšikov a rodinných príslušníkov. Je to odmena aj za klubovú prácu. Ďakujem chlapcom za výkon a teším sa na ďalšie zápasy.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Ťažko sa mi hodnotí zápas, chceli sme Žiline, ktorá je v laufe, trochu sťažiť stretnutie a snažiť sa prekvapiť. Chceli sme v prvom polčase vychádzať z dobrej defenzívy, zmenili sme štýl, ale nezvládli sme to. Za stavu 0:0 a 1:0 sme mali šancu zápas zdramatizovať, ale nepodarilo sa nám to a po druhom góle domácich už bolo po zápase. Domáci potvrdili, že im prvé miesto patrí zaslúžene. Chceli sme ešte v druhom polčase niečo urobiť s výsledkom, ale súper nás prevyšoval vo všetkom. Potrebujeme sa posúvať ďalej, ale celkovo je s jeseňou spokojnosť. Chlapci aspoň videli, kam sa treba posunúť.“

MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 7:1 (4:0)

Góly: 30., 48. Haskič, 32., 52. Hlohovský, 9. Špalek, 23. Podhorin (vlastný), 90. Kaša – 83. Mensah. Rozhodoval: Horváth, 1757 divákov

Zostavy a striedania:

Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro (77. Kaša), Králik, Letič – Diaz – Káčer (70. Cociuc), Škvarka – Špalek (59. Jánošík), Haskič, Hlohovský

Michalovce: Macej – Podhorin (46. Regáli), Lazarus, Sipľak – Koscelník, Žofčák (46. Tereščenko), Danko, Grič, Šimčák – Kunca, Mensah