Šport Futbal

Anastasia Kuzminová mala v Michalovciach svoju premiéru: Prišla kvôli Žofčákovi

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová mala v Michalovciach svoju premiéru. A to v pozícii diváčky futbalového zápasu.

Ilustračný obrázok k článku Anastasia Kuzminová mala v Michalovciach svoju premiéru: Prišla kvôli Žofčákovi

Futbalisti ŠKF Sereď zvíťazili v 20. kole Fortuna ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 2:0. Oba góly strelil v druhom polčase Miloš Lačný.

Ocenenie od Kuzminovej

Pred úvodným výkopom odovzdala trojnásobná olympijská víťazka v biatlone Anastasia Kuzminová cenu pre najlepšieho hráča MFK v zimnej časti Igorovi Žofčákovi. Prvý polčas nepriniesol veľa futbalovej krásy. Tímy mali problémy s kombináciami na náročnom teréne a brankári nemuseli riešiť zložitejšie situácie.

Druhý polčas bol futbalovejší a už v 48. minúte boli blízko ku gólu hostia, ale Fábryho streľa ľavačkou skončila na žŕdke Markovičovej bránky. Domáci sa nepoučili, po ďalšom pokuse Fábryho neustrážili Lačného, ktorý poslal Sereď do vedenia – 0:1. Brankár domácich Markovič si o desať minút poradil so strelou Enejiho Mosesa.

Ťažký zápas

V 76. minúte mohol vyrovnať Ošima, ale pred odkrytou bránkou netrafil loptu podľa predstáv. Mrzieť ho to mohlo dvojnásobne, pretože v 83. minúte po chybe Vaška skóroval opäť Lačný – 0:2. Domáci sa už k ofenzívnemu tlaku nedostali, tri cenné body získali hráči Serede.

Jozef Majoroš, tréner MFK Zemplín Michalovce:*** „Bol to bojovný zápas na ťažkom teréne. Obe mužstvá si vytvorili viaceré pološance. Hostia z toho dali dva góly, my ani jeden. Súpera sme veľmi do šancí nepustili, no zlý zápas sme odohrali predovšetkým v ofenzíve. Preto sme zápas prehrali.“***

MFK Zemplín Michalovce – ŠKF Sereď 0:2 (0:0)

Góly: 56. a 83. Lačný. Rozhodovali: Somoláni – Roszbeck, Hrmo, ŽK: Žofčák, Spoljarič, Begala – Morong, Machuča, bez divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Markovič – Magda, Pino Soler, Vaško, Spoljarič (70. Begala) – Neofytidis, Vojtko – Ošima (84. Ivanov), Žofčák, Zuberu (84. Trusa) – Tandir (60. Popovic)

ŠKF Sereď: Jakubu – Michalík, Salimi, Mlakar (46. Slaninka), Morong (90.+ Mečiar) – Machuča, Šumský (88. Dani Espinar), Ivan, Fábry – Eneji Moses (74. Jureškin), Lač­ný