Správy Samospráva

Atraktívny plán Michaloviec: Zrevitalizujú dominantu nášho mesta

Lokalitu Hrádok v Michalovciach zrevitalizujú podľa návrhu Prešovčanov. Vieme, kto sa stal víťazom súťaže o vypracovanie ideovej štúdie k revitalizácii lokality.

Ilustračný obrázok k článku Atraktívny plán Michaloviec: Zrevitalizujú dominantu nášho mesta
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Víťazom súťaže o vypracovanie ideovej štúdie k revitalizácii lokality Hrádok v Michalovciach je prešovská spoločnosť Stoa architekti plus. Ako potvrdila hovorkyňa mestského úradu Iveta Palečková, porota vyberala z dvoch zaslaných návrhov.

Víťazný návrh

Samospráva vyhlásila verejnú jednokolovú, anonymnú súťaž ešte pred letom, návrhy bolo možné zasielať do 31. júla. Mesto chcelo pomocou ideových štúdií získať najvhodnejší návrh na využitie vymedzenej lokality.

Podľa Palečkovej je toto územie pre Michalovčanov významné nielen z hľadiska krajinárskeho, ale aj z hľadiska historického. „Nakoľko sa jedná o ideovú štúdiu, táto bude súčasťou prípravných prác na revitalizáciu daného územia. Zároveň bude podkladom pri žiadostiach o získanie externých finančných zdrojov na samotnú realizáciu,“ uviedla Palečková s tým, že po podpise zmluvy bude víťazný návrh zverejnený aj na webovom sídle samosprávy.

Kultúrne pamiatky

Hrádok, takmer rovnomerný kužeľový kopec s pohrebnou kaplnkou rodiny Sztárayovcov, tvorí dominantu Michaloviec. Nachádzajú sa tu významné národné nehnuteľné kultúrne pamiatky, Kaplnka sv. Antona Paduánskeho, Cintorín Červenej armády i Moussonov dom (hvezdáreň).

V zmysle Územného plánu mesta Michalovce má lokalita určené funkčné využitie ako verejná zeleň. Mesto plánuje v tejto lokalite vytvoriť oddychovú zónu pre obyvateľov mesta i jeho okolia.

Pozrite si vo fotogalérii aj michalovskú kaplnku, ktorá sa na Hrádku nachádza.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Michalovská kaplnka, rodinná hrobka rodu Sztárayovcov
14
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie