Veronika Ondo-Cholewová Šport Futbal

Atraktívny zápas MFK Zemplín Michalovce a FC Nitra: Záver spestrila aj potýčka

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zdolali svojho súpera z Nitry.

Ilustračný obrázok k článku Atraktívny zápas MFK Zemplín Michalovce a FC Nitra: Záver spestrila aj potýčka

Úvod zápasu počas uplynulej soboty bol obojstranne opatrný, zaujímavejšie momenty boli k videniu po štvrťhodine.

Vážnejšia šanca

Prvá vážnejšia šanca sa zrodila v 18. minúte, keď sa domáci Sidibé dostal za obranu Nitry, ale jeho strele ľavačkou chýbala razancia aj presnosť.

Hostia túto výstrahu nevzali vážne a krátko nato inkasovali. Vojtko vyhral súboj pri rohovej zástavke a po jeho prihrávke Kvocera zblízka otvoril skóre – 1:0.

Pokutové územie

Potom sa dlho hralo najmä medzi šestnástkami. Spoza pokutového územia bola aj strela Ristovského v 36. minúte, ktorú zastavila pravá žrď Kirovej bránky.

V 60. minúte sa o druhý gól Michaloviec snažil Kolesár, ktorý však individuálnu akciu zakončil iba strelou do hráča hostí.

Potýčka

Nitrania sa dlho nevedeli dostať do súvislejšieho tlaku, naopak v 70. minúte mohli inkasovať. Striedajúci Kountouriotis však zakončil pohľadnú kombináciu iba vedľa bránky a krátko nato nebol na opačnej strane úspešný ani Gatarič.

Záver zápasu „spestrila“ potýčka Savvidisa s Farkašom, po ktorej dostali obaja červené karty.

MFK Zemplín Michalovce – FC Nitra 1:0 (1:0)

• Gól: 20. Kvocera. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Kolesár, ČK: 90. Savvidis po 2. ŽK – 90. Farkaš, 1204 divákov.
  • MFK Zemplín Michalovce: Kira – Konstantidis, Carrillo, Pino Soler, Vojtko – Grič – Kvocera (67. Kountouri­otis), Savvidis, Žofčák (73. Danko), P. Kolesár – Sidibé (90.+2 Neofytidis)
  • FC Nitra: Šípoš – Podhorín, Farkaš, Magda, Šurnovský (71. Vrábel) – Daniel (85. Danek), Faško – Chobot, Gatarič, Muleme – Ristovski

Pozrite si zábery aj z nedávneho prvého zimného tréningu MFK Zemplín Michalovce.