Autobusový dopravca Arriva: Pre osýpky prijal mimoriadne opatrenia

Spoločnosť Arriva prijala pre epidémiu osýpok na dolnom Zemplíne mimoriadne opatrenia. Tu sú podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Autobusový dopravca Arriva: Pre osýpky prijal mimoriadne opatrenia
Zdroj: Arriva

Dopravca podľa slov Simony Zápachovej z marketingového oddelenia uvedenej spoločnosti, vydezinfikoval interiér všetkých prímestských a mestských autobusov v okresoch Michalovce, Trebišov a Sobrance. Aby zabránil ďalšiemu šíreniu nákazy, vybavil svojich vodičov v autobusoch špeciálnymi dezinfekčnými prostriedkami. Zároveň zabezpečil očkovanie proti osýpkam pre všetkých zamestnancov.

Autobusy tejto spoločnosti sú, ako uviedol jej generálny riaditeľ Gejza Sačko, dezinfikované pravidelne na jar a jeseň. „Vzhľadom na mimoriadnu situáciu epidémie osýpok, ktorú vyhlásili minulý týždeň pre okres Michalovce, sme opätovne vydezinfikovali naše autobusy a bezodkladne prijali aj ďalšie potrebné opatrenia,“ povedal.

Arriva Michalovce zabezpečuje pre cestujúcich v troch uvedených okresoch prímestskú autobusovú dopravu 57 linkami a mestskú autobusovú dopravu v Trebišove tromi linkami.

Pre okres Michalovce naďalej platí mimoriadna situácia. Krízový štáb, ktorý v stredu v tejto súvislosti zasadal na pôde tamojšieho okresného úradu, rozšíril zákaz hromadných podujatí o obec Laškovce a mesto Strážske. Všetky opatrenia prijaté v minulom týždni zostávajú naďalej v platnosti. Aktuálne je chorých 243 ľudí.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR