Futbal

Bod zo zdanlivo strateného zápasu: Stíhaciu jazdu režíroval striedajúci Žofčák

Zápas dvoch rozdielnych polčasov priniesol duel Michaloviec a Trnavy v 3. kole skupiny o titul vo futbalovej Fortuna lige (2:2).

Ilustračný obrázok k článku Bod zo zdanlivo strateného zápasu: Stíhaciu jazdu režíroval striedajúci Žofčák

Domáci po prvom dejstve prehrávali o dva góly, no na druhý polčas vybehli ako vymenení, pričom ich stíhaciu jazdu režíroval striedajúci Igor Žofčák.

„Jeho skúsenosti nám pomohli. Nohu má ‚vykopanú‘, pomohol nám krásnym zásahom z priameho kopu, aj gólovou prihrávkou,“ pochválil spoluhráča obranca Jakub Grič.

Michalovčania v prvom polčase herne aj výsledkovo zaostávali. Tréner Jozef Majoroš pri tvorbe základnej jedenástky improvizoval a vynechal viacerých hráčov, ktorí nemajú zmluvu pre nasledujúci ročník. „V prvom polčase chýbala lepšia spolupráca celého mužstva. Ale druhý už bol taký, aký sme si predstavovali,“ poznamenal Majoroš. V základnej zostave domácich bola iba trojica slovenských futbalistov, Matúš Vojtko, Jakub Grič a Martin Kolesár sa zoradili v defenzívnej lí­nii.

Grič si v zápase vyskúšal kapitánsku pásku: „Je jedno, kto je kapitán, najdôležitejší je výkon tímu. V zápase sme mali viac šancí než súper a myslím si, že aspoň o jeden gól sme mohli vyhrať. Po prvom polčase sme si povedali, čo robíme zle a čo treba zlepšiť. To sme aj spravili a rýchlo z toho boli dva góly.“

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Tréner Majoroš poslal do druhého polčasu na ihrisko Dimitriosa Popovica a Igora Žofčáka a dvojité striedanie prinieslo okamžite výsledok. Najmä Žofčák oživil hru domácich, rýchlo sa dostal do sľubnej šance a v 51. minúte asistoval pri góle Konstantinidisa. O dve minúty neskôr efektným gólom z priameho kopu vyrovnal na napokon konečných 2:2.

„Príchodom Igora sa naša hra upokojila. Ukázal svoju genialitu pri oboch góloch. Toto je to, čo mnohým hráčom chýba – rozhodnosť, predfinálna alebo finálna prihrávka,“ zložil Žofčákovi poklonu aj tréner Majoroš. Zhodnotenia zápasu či rozhodujúcich momentov z pohľadu kľúčového muža duelu sa však žurnalisti nedočkali. Ani pozícia striedajúceho žolíka či nádherný priamy kop Žofčáka neobmäkčili upustiť z rozhodnutia neposkytovať pozápasové rozhovory.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.