Utorok 23. júl 2019 Oľga  20 °C
Samospráva

Cifra je už známa: Takýto bude mať plat michalovský primátor Zahorčák

Cifra je už známa. Pozrite si, v akej výške bude dostávať plat primátor mesta Michalovce Viliam Zahorčák.

Ilustračný obrázok k článku Cifra je už známa: Takýto bude mať plat michalovský primátor Zahorčák
Zdroj: Dnes24.sk

Michalovský primátor Viliam Zahorčák bude mať plat vo výške 4441 eur. Informovala o tom hovorkyňa radnice Iveta Palečková.

Hlave mesta plat odobrilo mestské zastupiteľstvo na svojom pondelkovom (10.12.) ustanovujúcom zasadnutí. K základnej mzde, ktorá predstavuje 3062,34 eura, odsúhlasilo aj 45-percentné navýšenie.

Etický kódex

Poslanci okrem iného schválili aj Etický kódex voleného predstaviteľa samosprávy mesta Michalovce. Jeho cieľom je definovať základné etické princípy a štandardy správania, ktorých dodržiavanie sa od nich vyžaduje a ktoré občania od týchto osôb očakávajú pri plnení ich povinností.

Zaoberali sa aj delegovaním

Zaoberali sa tiež delegovaním zástupcov mesta do obchodných spoločností s majetkovou účasťou mesta. Ide napr. o Služby mesta Michalovce, MFK Zemplín či Nemocnicu novej generácie. „Mesto má návrhovú právomoc, ale schválenie týchto orgánov patrí do kompetencií valného zhromaždenia, resp. orgánov týchto spoločností, teda náš návrh nemusí byť akceptovaný,“ upozornila Palečková.

Poslanci sa tiež dozvedeli, ktorí z nich budú zástupcami primátora. Keďže má mesto viac ako 20 000 obyvateľov, môžu túto funkciu zastávať dvaja poslanci, pričom primátor určil ich poradie. Prvým je Jozef Sokologorský a druhou Jana Cibereová, ktorá bude funkciu zástupkyne primátora mesta vykonávať bez dlhodobého uvoľnenia zo zamestnania.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Na michalovskom magistráte nedávno pribudla novinka a to v podobe schodiskovej plošiny. Viac uvidíte v priloženej fotogalérii.

V OBRAZOCH: Táto novinka na michalovskom magistráte poteší viacerých
4
Galéria

Foto: archívne

Zdroj: TASR