Ilustračný obrázok k článku COVID automat od pondelka v okrese Michalovce
Foto: Veronika Ondo Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

COVID automat od pondelka v okrese Michalovce

Situácia sa ZHORŠUJE! Od pondelka výrazne pribudne oranžových okresov. A čo náš okres?

Správy
Správy

COVID automat od pondelka v okrese Michalovce

Situácia sa ZHORŠUJE! Od pondelka výrazne pribudne oranžových okresov. A čo náš okres?

Ilustračný obrázok k článku COVID automat od pondelka v okrese Michalovce
Foto: Veronika Ondo Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Od pondelka (6. 9.) bude podľa COVID automatu v stupni ostražitosti 23 okresov. Všetky ostatné okresy sú v stupni monitoringu. Vláda SR na svojom utorkovom rokovaní schválila v rámci COVID automatu rozdelenie okresov podľa aktuálnej rizikovosti.

Nové rozdelenie Slovenska

V stupni ostražitosti – oranžová fáza – sú zaradené okresy Bánovce nad Bebravou, Bardejov, Brezno, Bytča, Dolný Kubín, Gelnica, Ilava, Kežmarok, Košice I.-IV., Košice-okolie, Kysucké Nové Mesto, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Poprad, Rožňava, Trebišov, Trenčín, Tvrdošín, Vranov nad Topľou a okres Žiar nad Hronom. Ostatné okresy sú v stupni monitoring, teda v zelenej fáze.

Okres Michalovce je zelený.

zelených okresoch môžu kompletne zaočkovaní väčšinu aktivít vykonávať bez obmedzenia, s miernymi obmedzeniami musia rátať neočkovaní či netestovaní na ochorenie COVID-19. Nosenie rúšok zostáva povinné v interiéroch v zelených aj oranžových okresoch.

oranžových okresoch platia prísnejšie podmienky napríklad pre hromadné podujatia, reštaurácie, fitnes centrá či wellness, ale aj svadby a kary. Počet ľudí sa bude odvíjať od režimu, ktorý si vyberie organizátor.

Prevádzkovatelia a organizátori hromadných podujatí si po novom sami určia, ktorým osobám umožnia vstup.

Na výber majú z troch režimov, a to plne zaočkovaní, OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19) a tzv. základ, teda všetci zákazníci bez rozdielu.

Viac o covide

Epidemiologická situácia

Epidemiologická situácia na Slovensku však zatiaľ podľa ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) zostáva dobrá a situácia v poskytovaní zdravotnej starostlivosti je nateraz stabilná.

Priblížil, že reprodukčné číslo sa pohybuje na úrovni 1,05 až 1,15. V súvislosti s novým koronavírusom je hospitalizovaných 66 pacientov a na umelej pľúcnej ventilácii sú štyria pacienti.

Došlo však k zvýšeniu počtu výjazdov záchrannej zdravotnej služby k pacientom s ochorením COVID-19. Najviac ich je v Košickom kraji (k dňu 31.8.).

Najvyššie počty prípadov aktuálne (31.8.)zazname­návajú Gruzínsko, Čierna Hora, Kosovo, Spojené kráľovstvo a USA. Najrýchlejšie počty prípadov rastú v Kosove, Bosne a Hercegovine, Maďarsku, Albánsku a Nemecku. Z okolitých krajín má najvyšší trend vývoja sedemdňovej incidencie susedné Rakúsko so 104 prípadmi na 100-tisíc obyvateľov, nasleduje Ukrajina (31 prípadov na 100-tisíc obyvateľov) a Česko (13 prípadov na 100-tisíc obyvateľov).

Prvú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 má 43 percent Slovákov, teda 2 351 423 osôb. Plne zaočkovaných je na Slovensku 2

ilustračné foto

Správy z mesta

Zdroj: korona.gov.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín