Utorok 23. júl 2019 Oľga  20 °C
Prezidentské voľby

Dediny Drahňov a Zbudza? Takáto volebná zaujímavosť sa s nimi spája!

Dediny Drahňov a Zbudza zrejme netreba v našich končinách nikomu extra predstavovať. A práve s nimi sa spája takáto zaujímavosť týkajúca sa 1. kola prezidentských volieb.

Ilustračný obrázok k článku Dediny Drahňov a Zbudza? Takáto volebná zaujímavosť sa s nimi spája!
Zdroj: TASR

Prvé kolo prezidentských volieb je už za nami a pomaly ale iste sa chystá to druhé, do ktorého postúpili Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Na malú chvíľu sa však ešte vrátime k výsledkom prvého kola so zaostrením na okres Michalovce.

Aj v našom okrese totiž pri bližšom pohľade na výsledky prvého kola volieb hlavy nášho štátu môžete nájsť obce, v ktorých došlo k tomu, že na prvom mieste tam skončili rovno dvaja prezidentskí kandidáti.

V rámci Michalovského okresu takáto volebná zaujímavosť nastala hneď v dvoch obciach. Konkrétne ide o dediny Drahňov a Zbudza.

V Drahňove mali Béla Bugár a Zuzana Čaputová, ktorí tam obaja vo voľbách skončili na 1. mieste, zhodne po 31,13%, čo znamená po 33 platných hlasov. V obci Zbudza 1. miesto obsadili taktiež dvaja prezidentskí kandidáti. A to Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Obidvaja tam získali po 24,63 %, čo znamená po 50 platných hlasov.

A pozrite si aj, ako dopadli prezidentské voľby v 25 známych dedinách okresu Michalovce. Viac už v našej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia

Prezidentské voľby? Takto dopadli v 25 známych obciach Michalovského okresu
25
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk