Ilustračný obrázok k článku Dobré správy! Expresné linky cestujúcim zo Zemplína a viac autobusov do obcí
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Dobré správy! Expresné linky cestujúcim zo Zemplína a viac autobusov do obcí

Na Zemplíne je vylepšené cestovanie autobusmi. Poteší sa nielen obec Kusín, Horovce, Bánovce, Dúbrava, ale aj okres Michalovce so Sobrancami.

Správy
Správy

Dobré správy! Expresné linky cestujúcim zo Zemplína a viac autobusov do obcí

Na Zemplíne je vylepšené cestovanie autobusmi. Poteší sa nielen obec Kusín, Horovce, Bánovce, Dúbrava, ale aj okres Michalovce so Sobrancami.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy! Expresné linky cestujúcim zo Zemplína a viac autobusov do obcí
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Prímestské autobusy jazdia od 12. decembra podľa nových cestovných poriadkov. Aktuálnu podobu cestovných poriadkov nájdete na www.cp.sk.

Od nedele platia v prímestskej autobusovej doprave Košického samosprávneho kraja (KSK) nové cestovné poriadky.

Prinesú zmeny, ktoré sa pozitívne prejavia najmä na zlepšení dopravnej obslužnosti územia, vylepšené budú aj nadväznosti medzi autobusovými spojmi a vlakmi.

Novinky pre Zemplín

„Aj napriek tomu, že tento rok k nárastu ubehnutých kilometrov nedochádza, máme pre cestujúcich pripravené viaceré zlepšenia dopravnej obslužnosti. K skvalitňovaniu prestupných väzieb dochádza najmä v Moldave nad Bodvou, a to hlavne v súvislosti so zavedením nových vlakových spojení do Košíc a späť. K zlepšeniu koordinácie medzi autobusovou a železničnou dopravou dôjde aj v Rožňave a v Spišskej Novej Vsi. Aj naďalej ostávajú v prevádzke expresné linky, ktoré cestujúcim zo Zemplína a Gemera zrýchľujú prepravu za pracovnými a školskými povinnosťami do Košíc. Pre zvýšenie atraktivity prímestskej dopravy zrýchľujeme aj ďalšie autobusové spoje na Zemplíne a v okolí Košíc. Verím, že tieto novinky cestujúca verejnosť ocení a pre tých, ktorí ju doposiaľ využívali menej, budú motiváciou, aby presadli z áut do autobusov,“ priblížil predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

K zmenám cestovných poriadkov dochádza v tomto období každoročne po rokovaniach so zástupcami železničného dopravcu a autobusových dopravcov. Pre Košický samosprávny kraj sú dôležité aj pripomienky od cestujúcich a obecných samospráv.

Zo Slovenska

Bánovce, Sobrance, Horovce, Dúbrava

V záujme vylepšenia cestovných poriadkov vstúpia do platnosti viaceré zmeny na Zemplíne. Od nedele došlo k zlepšeniu nadväzností medzi autobusovými spojmi najmä v Horovciach, Pavlovciach nad Uhom, Sobranciach, Podhorodi a v Dúbrave.

„Snažili sme sa vylepšiť aj nadväznosti spojov prímestskej autobusovej dopravy na vlaky. Konkrétne v Bánovciach nad Ondavou, Michalovciach, Stanči, Strede nad Bodrogom, Pribeníku a Trebišove. V súvislosti so začatím stavby TIOP Trebišov dôjde k dočasnému premiestneniu autobusového nástupištia na Komenského ulicu vedľa autobusovej stanice,“ informoval Radovan Hužvík, konateľ spoločnosti IDS Východ, s.r.o., ktorá na zmene cestovných poriadkov spolupracovala.

Článok pokračuje pod fotografiou.

Foto: Veronika Ondo Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Lepšie spojenia pre Kusín

V nových cestovných poriadkoch môžu cestujúci na Zemplíne očakávať zlepšenie dopravných spojení pre žiakov základných škôl najmä pre obce Kusín, Blatné Revištia, Tušice, Dvorianky a Slovenské Nové Mesto, časť Karlov Dvor. Zavedením prvého spojenia po ceste z Cejkova cez Kašov až do Trebišova zlepší košická župa ranné dopravné spojenie pre obyvateľov obce Kašov.

Zmeny sa dotknú aj úprav jazdných časov do Prešova, kde zároveň pribudne nová autobusová zastávka „Ľubotice, dopravný podnik“ pre lepší prestup na MHD.

Náš východ

Obmedzenie viacerých autobusov

Na celom území Košického kraja zároveň došlo k obmedzeniu viacerých autobusových spojov, na ktorých dopravcovia evidovali nízky záujem cestujúcich. Ich zrušenie nebude mať negatívny vplyv na dopravnú obslužnosť.

V Košickom samosprávnom kraji sa zmeny cestovných poriadkov týkajú dopravcov ARRIVA Michalovce a eurobus.

ilustračné foto

Z regiónu

ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín