Dohodli sa: Michalovských futbalistov aj naďalej povedie trénerské duo Šoltis a Lapšanský

Vedenie futbalového klubu MFK Zemplín Michalovce sa dohodlo na ročnom predĺžení kontraktu s trénerom Antonom Šoltisom a jeho asistentom Ivanom Lapšanským.

Veronika Ondo-Cholewová
Ilustračný obrázok k článku Dohodli sa: Michalovských futbalistov aj naďalej povedie trénerské duo Šoltis a Lapšanský
Zdroj: TASR

Informovala o tom oficiálna stránka fortunaligistu. Michalovčanom patrí pred záverečným kolom Fortuna ligy 2016/2017 v tabuľke ôsma pozícia. Aj vzhľadom na toto postavenie a účasť v semifinále Slovnaft cupu si vyslúžili obaja pokračovanie na lavičke.

„S prácou trénera Šoltisa sme spokojní, pod jeho vedením naše mladé mužstvo výsledkovo aj herne pokročilo dopredu, čoho výsledkom je konečné ôsme miesto v tejto špecifickej sezóne Fortuna ligy. V porovnaní s vlaňajškom je to postup o tri priečky. Sme radi, že bude pokračovať v našom klube,“ povedal športový manažér klubu Marek Zahorčák.

Šoltis pôsobí v pozícii hlavného trénera Michaloviec od júna 2016, keď prebral post po Stanislavovi Grigovi. „Rokovania s klubom prebiehali už dlhší čas, som rád, že sme sa dohodli. Začali sme tu nejakú robotu, dúfam, že v nastúpenom trende budeme pokračovať.“

„Táto sezóna bola úspešná, dosiahli sme veľmi pekné výsledky v lige aj pohári. Verím, že chlapci sa posunuli ďalej a budú napredovať. Nasledujúci ročník bude ešte ťažší, hlavne jeho úvod. Uvidíme, ako sa nám podarí v lete doplniť káder, ale na ďalšiu prácu v michalovskom klube sa určite teším,“ dodal Šoltis.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Na hl. foto: tréner Anton Šoltis

Zdroj: TASR

Odporúčame