Šport Iné športy

Dukla Ingema Michalovce zvíťazila na maďarskom ľade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili na ľade tímu DVTK Miškovec 2:1 v pondelkovom zápase 25.kola Tipos extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Dukla Ingema Michalovce zvíťazila na maďarskom ľade
Zdroj: Rastislav Búgel

V prvej tretine puk za chrbtom žiadneho brankára neskončil, hoci domáci boli ku gólu blízko. V 9. minúte musel kvalitný zákrok lapačkou predviesť brankár Tomek proti Flickovi a v 16. min Magosi trafil hornú žŕdku.

Hostí posadila na koňa využitá presilovka. V 24. minúte otvoril skóre po ideálnej prihrávke Lalancettea Ville Korhonen. Ešte pred druhou sirénou mohol zvýšiť Chalupa, no jeho dorážka skončila v poslednej minúte druhej tretiny na žrdi. V 44. minúte dodal pokoj do radov Zemplínčanov gól Petra Galamboša, ktorý skóroval zblízka po dorážke.

Miškovec sa nevzdal, no kontaktný gól z hokejky Jánosa Vasa prišiel neskoro, až 24 sekúnd pred koncom. Michalovce bodovali naplno v treťom z posledných štyroch stretnutí a patrí im 7. priečka.

DVTK Miškovec – HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 60. Vas (Magosi, Egle) – 24. Korhonen (Lalancette, Southorn), 44. Galamboš (Southorn, Török). Rozhodovali: Kalina, Korba – Janiga, Bogdaň, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Miškovec: Adorján – Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Láda, Vojtkó, Rauhauser, Fazakas – Egle, Vas, Flick – Révész, Lövei, Csányi – Magosi, Galanisz, Rokaly – Miskolczi, Ritó

Michalovce: Tomek – Louis, Ventelä, Mihálik, Southorn, McCormack, Ťavoda, Češík, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Šoltés, Suja, Regenda – Mašlonka, Bartánus, Takáč – Török, Galamboš, Chalupa