Šport Iné športy

Dukla Michalovce očakáva stotisícové straty i škrtanie nákladov

Tipsportligový hokejový klub HK Dukla Ingema Michalovce očakáva výrazné straty spôsobené výpadkom očakávaných financií.

Ilustračný obrázok k článku Dukla Michalovce očakáva stotisícové straty i škrtanie nákladov
Zdroj: Rastislav Búgel

Podľa prezidenta Martina Burinského bude presná suma známa až o niekoľko týždňov, možno mesiacov.

Peniaze

Presná suma záleží na tom, či by sme sa dostali do play off, prípadne, či by sme prešli cez prvé kolo. Počíta sa však v státisícoch. Na účte zatiaľ nemáme ani peniaze, ktoré mali prísť z Pro-Hokeja a od ďalších sponzorov. Ďalší problém je, že maďarská vláda stopla peniaze pre Miškovec a Budapešť. Pozastavený je aj príspevok, ktorý mal prísť od týchto klubov,“ prezradil Burinský pre web novinyzemplina.sk.

Prekvapenie

Tipsportligový nováčik bol príjemným prekvapením sezóny a v čase jej predčasného ukončenia mal reálnu šancu na účasť vo vyraďovacích bojoch. Výhodou tímu trénera Miroslava Chudého bolo najmä domáce prostredie a ako dostatočne kvalitné sa ukázalo zloženie kádra.

Vzhľadom na očakávané škrty v nákladoch sa v ďalšej sezóne dá očakávať aj užší káder: „Zrejme každý bude nútený škrtať náklady. Kluby asi nebudú mať k dispozícii šesť či sedem pätiek. To isté sa týka aj nás. Možno už káder nebude taký široký, ako bol teraz, a pôjdeme trochu aj do rizika. Teraz sme ho mali poskladaný tak, že v prípade zranení sme mali viacero alternatív. K týmto veciam možno budeme pristupovať opatrnejšie a všetko budeme riešiť podľa vývoja sezóny. Ďalší dôležitý faktor, ktorý to ovplyvní, je príspevok od mesta. Dnes ešte nevieme povedať, ako to s ním bude. Momentálne je stopnutý a teraz nevieme povedať, či sa bude krátiť, o koľko sa bude krátiť a či ho vôbec dostaneme.“

Ambície

V Michalovciach by v ďalšom ročníku radi nadviazali na sľubne rozbehnutú sezónu 2019/2020, no Burinský si uvedomuje, že tieto ambície ovplyvní veľa premenných. Málo pravdepodobná je spoločná časť letnej prípravy „na suchu“, ktorá zvyčajne prebieha v máji a júni.

Veľa otáznikov visí aj nad zložením kádra. „Samozrejme, na niečom pracujeme. Všetko však bude záležať na tom, či sa začne liga, kedy sa začne liga a aká bude situácia. Všetky veci pripravujeme, ale dnes už vieme povedať, že prvá fáza letnej prípravy je výrazne ohrozená. Čakáme aj na opatrenia vlády, uvidíme, či sa niečo bude uvoľňovať. Momentálne je situácia taká, že je zákaz združovania sa a to musíme rešpektovať,“ dodal Burinský.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie