Šport Iné športy

Dukla vo vynikajúcej športovej forme: Líšky vyhrali posledných 10 zápasov

Malé východoslovenské derby zastihlo hosťujúcu michalovskú Duklu vo vynikajúcej športovej forme. "Líšky" vyhrali posledných 10 zápasov.

Ilustračný obrázok k článku Dukla vo vynikajúcej športovej forme: Líšky vyhrali posledných 10 zápasov
Zdroj: Rastislav Búgel

Hokejisti Michaloviec zvíťazili v nedeľnom zápase 43.kola Tipos extraligy na ľade Popradu 3:2 a bodovo sa dotiahli na „kamzíkov“. Malé východoslovenské derby zastihlo hosťujúcu michalovskú Duklu vo vynikajúcej športovej forme. „Líšky“ vyhrali posledných 10 zápasov a na ľade Popradu ukazovali v prvej tretine optickú prevahu najmä v koncovke.

Početné výhody

Domáci sa do zakončenia dostávali iba sporadicky. Bezgólový stav sa menil až v 14. minúte počas prvej presilovky „kamzíkov“ v zápase. Najlepší strelec ligy Marcel Haščák svoju strelu zápästím skryl za brániaceho hráča a Tomek lovil puk zo siete – 1:0. Na konci prvého dejstva si početnú výhody vyskúšali hostia, ktorí si vypracovali viacero streleckých pozícií.

Prostrednú časť hry začali Michalovce sériou troch vyložených šancí. Prvú po nájazde Lalancetta zlikvidoval Vošvrda, pri druhej sa dobrým defenzívnym zákrokom prezentoval obranca Višnevskij. Následne aj pri ďalšej tutovke Lalancetta po prihrávke od Korhonena čaroval Vošvrda. Hostia sa vyrovnania dočkali v 25. minúte. „Kamzíci“ sa po buly vo vlastnom obrannom pásme zamotali v rozohrávke a zo situácie ťažil skrytou strelou Regenda.

Do vedenia

Michalovská Dukla šla do vedenia o dve minúte po vyrovnaní. Preisinger chyboval v rozohrávke až dvakrát -najprv v útočnom pásme a potom aj pred vlastnou bránou. Hrubicu potrestal pohotovou strelou Korhonen – 1:2. Na rozdiel dvoch gólov zvyšoval hneď po návrate z trestnej lavice Mudrák, ktorý poslal puk z ostrého uhla k vzdialenejšej žrdi Vošvrdovej bránky.

Pred Vošvrdom to horelo aj po jeho chybnej rozohrávke, hostia pri šanci Korhonena už dvíhali ruky nad hlavu. Domáci sa do zápasu vrátili v 36. minúte po biliardovej kombinácii tretieho útoku. Na jej konci bol Livingston. Pred odchodom na druhú prestávku ešte opečiatkoval konštrukciu Tomekovej svätyne Haščák.

Asistent trénera Michaloviec

Hostia sa v tretej tretine zatiahli a vyčkávali, čo vymyslí súper. Domáci sa ale do šancí nedostávali. Naopak keď na útočnej modrej prepadol Dalhuisen, Regenda sa rútil sám na popradského brankára Vošvrdu. Ten si s vypätím všetkým síl s Regendovým blafákom poradil. V závere Popradčania skúšali hru bez brankár i oddychový čas, ale vyrovnávajúci gól im to neprinieslo.

Ivan Droppa, asistent trénera Michaloviec: „Ja si myslím, že sme podali dobrý kolektívny výkon. V Poprade sa vždy hrá ťažko. V nohách sme mali ťažký zápas s Novými Zámkami. Sme radi, že sme to zvládli a vezieme tri body.“

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Góly: 14. Haščák (Livingston), 36. Livingston (Zagrapan, Mešár) – 25. Regenda (Bartánus, Galamboš), 27. Korhonen, 32. Mudrák (Tomek). Rozhodovali: Müllner, Tvrdoň – Gegáň, Crman, vylúčení na 2 min: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Poprad: Vošvrda – Drgoň, Višnevskij, Seigo, Dalhuisen, Brejčák, Ulrych, Demo – Svitana, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Handlovský – Mešár, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Valigura

Michalovce: Tomek – Mihálik, Mudrák, Southorn, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia, Lačný – Korhonen, Lalancette, Hickmott – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Chalupa, Lehtonen, Török