Veronika Ondo-Cholewová Šport Iné športy

Michalovskí fanúšikovia čakali najlepšie na koniec. Tím HK Dukla Ingema Michalovce bol trpezlivý. Ale nestačilo to.

Ilustračný obrázok k článku Fanúšikovia čakali najlepšie na koniec: Trpezlivá Dukla bojovala do poslednej sekundy
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V pondelok 19. apríla 2021 o 18:00 hod. pokračovalo SEMIFINÁLE KAUFLAND PLAYOFF TIPOS EXTRALIGY HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad. Do zápasu vstúpili lepšie Popradčania. Úvod zápasu, aký si určite predstavovali. O 1:0 sa postaral Haščák (Skokan, Svitana), bod pre domácich už v 17. minúte. Netrvalo dlho a v 12. minúte sme odpovedali v presilovej hre gólom do popradskej bránky – McCormack (Lalancette).

Plná tribúna

Tribúna bola plná „ľudí“, ktorí nefandili. Boli to len makety popradských fanúšikov. Prázdna tribúna znamenala, že bolo počuť každé slovo a zvuky boli intenzívnejšie. Po prvej tretine bol stav 2:1 pre Poprad. V druhej tretine sa hráči často dostávali do komunikácie s rozhodcami.

Svoje nedeľné narodeniny tu oslávil pondelkovou hrou na ľade obranca HK Dukla Ingema Michalovce Mark Louis. Prvýkrát ako 34-ročný mal niekoľko prihrávok.

Zásah do tváre hokejkou v snahe zastaviť puk mal na svedomí hráč HK Dukla Ingema Michalovce Antti Erkinjuntti. Rozhodca poslal nášho fínskeho hráča na trestnú lavicu.

HK Dukla Ingema Michalovce

Čakali na svoju šancu

Posledná tretina hovorila už o dlhom zápase. Veľa hádok, konfliktov a diskusií s rozhodcami spomaľovalo hru, ktorá nebola taká plynulá.

Všetci sme boli zvedaví, či si naši Michalovčania nechávajú najlepšie na záver. Dukla bola trpezlivá a čakala na svoju šancu do poslednej sekundy. Žiaľ, neprišla. HK Poprad 2: 1 HK Dukla Ingema Michalovce.