Veronika Ondo-Cholewová Kultúra

Folkloristi z Pozdišoviec pomohli onkologickému oddeleniu: Toto vymysleli, FOTO

Onkologické oddelenie dostalo špeciálne vianočné darčeky. Odovzdali im ich v predstihu po špeciálnom charitatívnom podujatí.

Ilustračný obrázok k článku Folkloristi z Pozdišoviec pomohli onkologickému oddeleniu: Toto vymysleli, FOTO
11
Galéria

V Pozdišovciach (okres Michalovce) usporiadali krásny benefičný koncert, ktorý sa konal pri príležitosti 40. výročia oddelenia onkológie a rádioterapie v Michalovciach. Za myšlienkou podujatia stáli členky speváckej skupiny Harčarki z Pozdišovec.

Pomohli nemocničnému oddeleniu

Hlavným organizátorom hudobného večera bola ženská spevácka skupina Harčarki z Pozdišovec a spoluorganizátormi boli: mužská spevácka skupina Harčare, obec Pozdišovce, miestny odbor matice slovenskej Pozdišovce a Dom matice slovenskej Michalovce.

Speváčky z Pozdišoviec pre náš spravodajský portál Michalovce 24 prezradili, ako sa zrodilo ich spojenie s michalovským oddelením onkológie a rádioterapie.

„Boli sme pozvaní vystupovať na výročie oddelenia, ktoré sa konalo v novembri. Tak vznikla aj myšlienka v speváckej skupine Harčarki, či by sme niečo pre oddelenie nespravili. A vymysleli sme benefičný koncert,“ prezradili zo speváckej skupiny.

Nákup televízorov

Hudobný zážitok si vychutnala asi stovka ľudí, ktorí podporili peknú myšlienku. „Vyzbieralo sa 1011,50€,“ zverejnili organizátori. Finančný príspevok následne použili na nákup televíznych prijímačov, keďže izby onkológie neboli vybavené televízormi.

„Poďakovať sa chceme obci Pozdišovce, Domu matici slovenskej v Michalovciach, Harčarkam, Harčarom, Základnej umeleckej škole v Michalovciach, viceprimátorovi mesta Michalovce Jozefovi Sokologorskému, Jednote dôchodcov Pozdišovce, OcŠk Pozdišovce, Červenému krížu Pozdišovce, Reštaurácií Zlatý bažant.“

Vďaka patrí aj všetkým občanom obce Pozdišovce, ktorí sa zúčastnili koncertu a prispeli na dobrú vec.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Harčare a Harčarki z Pozdišovec s krásnou myšlienkou pomoci
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie