Šport Futbal

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zdolali FK Poprad 2:1. Skompletizovali tak zoznam semifinalistov Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2018/2019.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti MFK Zemplín Michalovce sa radujú: Postup do semifinále Slovenského pohára
6

Postup medzi štyri najlepšie tímy súťaže si zaistili aj FK Senica, MŠK Žilina a Spartak Trnava. Semifinále sa hrá na dva zápasy, prvé duely sú na programe 3. apríla, odvety 17. apríla. Finále sa uskutoční 1. mája v Nitre.

Na trávniku to aj iskrilo

Hostia síce išli do vedenia v 11. minúte, keď z jedenástky skóroval Horváth, ale Michalovčania ešte do prestávky otočili skóre. V 33. minúte im vyšla ofenzívna akcia, ktorú po Žofčákovej prihrávke zakončil Kolesár – 1:1. O štyri minúty vyrazil popradský brankár Knurovský Diarrovu strelu pred Danka a ten upravil na 2:1.

Druhý polčas priniesol viac bojovnosti než gólových príležitostí. Na trávniku sa často iskrilo, pribudlo ostrých súbojov a v závere zápasu došlo aj k potýčke. Hráči Popradu mali ťažké srdce na rozhodcu, ktorého musela ratovať usporiadateľská služba, viacero konfliktov mali medzi sebou aj hráči oboch tímov. Fortunaligista si napokon tesné víťazstvo udržal.

MFK Zemplín Michalovce – FK Poprad 2:1 (2:1)

• Góly: 33. Kolesár, 37. Danko – 11. L. Horváth (11 m). Rozhodoval: Horváth, ŽK: Žofčák, Vojtko, Beskorovajnij, Zacharkiv – Zekucia, Jančo, Streňo, Horváth, ČK: 90. Carrillo, 90.+3 Tounkara (obaja Michalovce)
  • MFK Zemplín Michalovce: Bieszczad – Rota, Carrillo, Beskorovajnij, Vojtko – Casado – Diarra (78. Kountouri­otis), Danko, Žofčák, Kolesár – Zacharkiv (78. Tounkara)
  • FK Poprad: Knurovský – Luberda, P. Maslo, Horváth, Zekucia, Pajer – Gallovič, Kukoľ, Jančo (78. Zošák) – Slebodník (46. Streňo), Arevalo (48. Šesták)

Pozrite si fotogalériu so zápasu MFK Zemplín a FK Poprad v Slovenskom pohári – Slovnaft Cup 2018/2019.