Futbal

Futbalové Michalovce bojujú s koronavírusom: Zápas so Slovanom musia odohrať

Viacero hráčov MFK Zemplín Michalovce má koronavírus. Ako to ovplyvní najbližšie zápasy mužstva?

Ilustračný obrázok k článku Futbalové Michalovce bojujú s koronavírusom: Zápas so Slovanom musia odohrať
Zdroj: Facebook.com/MFK Zemplín Michalovce

Viacerí futbalisti MFK Zemplín Michalovce boli v nedávnom období pozitívne testovaní na Covid-19. Hráči a realizačný tím sa zúčastnili na celoslovenskom testovaní, ale na náklady klubu boli testovaní aj počas nedávnych dní. Po odhalení viacerých pozitívnych prípadov nastúpili konkrétni hráči do 10-dňovej karantény.

Zápas 13. kola Fortuna ligy proti Slovanu Bratislava sa napriek tomu uskutoční v riadnom termíne v sobotu 7. novembra o 17.00 hod. Domáci hráči v ňom nastúpia výrazne oslabení, no tréner Jozef Majoroš bude mať k dispozícii dostatočný počet hráčov s negatívnym testom. Informovala o tom oficiálna stránka michalovského klu­bu.

Šancu dostanú mladí

V kádri michalovského tímu je 30 hráčov, pričom manuál Únie ligových klubov (ÚLK) povoľuje povoľuje zorganizovanie zápasu s minimálnym počtom 13 hráčov do poľa a 1 brankár. Michalovský tím spĺňa túto podmienku a preto sa duel so Slovanom Bratislava uskutoční v riadnom termíne.

Príležitosť dostanú piati dorastenci z klubovej akadémie. Michalovský klub sa snažil o preloženie zápasu, vedenie Slovana Bratislava sa ale riadilo pravidlami ÚLK.

Riadia sa manuálom

„V posledných hodinách prebiehala intenzívna komunikácia medzi Úniou ligových klubov (ÚLK) ako riadiacim orgánom súťaže a klubmi v súvislosti so vzniknutou situáciou v michalovskom tíme, kde sa objavili pozitívne prípady na Covid-19. ŠK Slovan Bratislava sa vždy snažil vychádzať v ústrety ostatným klubom v prospech futbalu či fanúšikov (napr. preloženie júlového zápasu v Dunajskej Strede, aby mohli prísť fanúšikovia). V tomto konkrétnom prípade sa však musíme riadiť Manuálom Únie ligových klubov, ktorý jasne hovorí o tom, že ak klub má 13 negatívne testovaných hráčov a z nich 1 brankára, zápas sa musí odohrať. O tom, že sa zajtrajší zápas odohrá v plánovanom termíne, teda nerozhodol ŠK Slovan, ale pravidlá dané Manuálom ÚLK,“ uvádza sa v stanovisku Slovana, ktorý o tom komunikovali s Úniou ligových klubov, ktorej záujmom bolo odohrať zápas v riadnom termíne, aby sa nenarúšala kontinuita súťaže.

„Dnes na obed sme zo strany ÚLK ako jediného riadiaceho orgánu súťaže, ktorý má v právomoci zmeny termínov, obdržali informáciu o tom, že máme vycestovať do Michaloviec a odohrať zápas. Držíme sa tejto informácie a sme pripravení na sobotňajší duel,“ dodal Slovan.

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie