Hádzaná

Hádzanárky Iuventy neuspeli na pôde Slávie: Prehrali o 5 gólov

Hádzanárky michalovskej Iuventy neuspeli v nedeľňajšom stretnutí 14. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL na pôde pražskej Slavie. Hoci Iuventa predchádzajúcich sedem stretnutí so Slaviou vyhrala, tento raz sa však museli zmieriť s päťgólovou prehrou.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanárky Iuventy neuspeli na pôde Slávie: Prehrali o 5 gólov

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v nedeľňajšom dueli 14. kola československej WHIL na palubovke DHC Slavia Praha 24:29.

Slovenský majster nevstúpil do stretnutia ideálne a už v 5. minúte prehrával 1:4. Michalovčankám následne nepomohol ani oddychový čas a pražské súperky do polčasu zvýšili náskok na rozdiel šiestich gólov. Zverenkyne Jána Packu nezlepšili svoju hru ani na začiatku druhého dejstva a v jeho úvodných minútach gólovo mlčali.

V 40. minúte už Iuventa prehrávala o deväť gólov 14:23, na čo reagoval tréner Packa druhým time-outom. Aj napriek zvýšenej snahe v závere nedokázali hosťujúce hráčky so zápasom už nič spraviť, Slavia si udržala päťgólový náskok a zvíťazila.

14. kolo WHIL

DHC Slavia Praha – Iuventa Michalovce 29:24 (18:12)

Najviac gólov: Kutlvašrová 8, Keclíková 7/3, Knedlíková 6 – Trehubova 5, Tibiašová 4/1, Horňáková 4.

Vylúčené: 5 – 5, 7.

M hody: 5/4 – 2/1.

Rozhodovali: L. Frieser – B. Frieser.