Šport Iné športy

HK Dukla Michalovce má nové posily: Pozrite, kto pribudol do hokejového tímu

Vedenie nováčika hokejovej Tipsport Ligy HK Dukla Michalovce zverejnilo päť posíl pre sezónu 2019/2020. Kto pribudol do tímu trénera Miroslava Chudého?

Ilustračný obrázok k článku HK Dukla Michalovce má nové posily: Pozrite, kto pribudol do hokejového tímu
Zdroj: TASR

Do tímu trénera Miroslava Chudého pribudli útočníci Tomáš Hričina, Peter Galamboš, Peter Boltun a Fín Konsta Mesikämmen a defenzívu posilnil jeho krajan Aki Juusela. Klub informoval o zmenách v kádri na oficiálnej stránke.

Novinkou z michalovského klubu je aj angažovanie Petra Bartoša na pozíciu asistenta hlavného trénera. Slovenskí útočníci Tomáš Hričina a Peter Galamboš pôsobili v sezóne 2018/2019 v HC Košice, Peter Boltun vynechal sezónu zo zdravotných dôvodov.

„Sme radi, že trojica Hričina, Boltun a Galamboš prijala našu ponuku. Galamboša s Hričinom poznám z Banskej Bystrice a určite nám pomôžu. Pri Peťovi Boltunovi je dôležité povedať, že je odchovanec michalovského hokeja, jeho srdiečko v zápasoch teda určite bude väčšie. Takisto sme dohodnutí s dvojicou Fínov Akim Juuselom a Konsta Mesikammen a v rokovaní sme aj s trojicou hráčov zo zámoria, ktorých predstavíme po podpísaní zmluvy,“ uviedol tréner Miroslav Chudý.

Fíni Konsta Mesikämmen a Aki Juusela doteraz pôsobili iba v rodnej krajine. Prvý menovaný odohral v sezóne 2018/2019 29 zápasov v najvyššej fínskej súťaži za Ässät Pori (bilancia 2 góly + 3 asistencie), 23-ročný obranca Juusela pôsobil v minulom ročníku v druhej najvyššej lige, v ktorej mal v drese Imatran Ketterä v 59 zápasoch bilanciu 5 gólov a 9 asistencií.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Foto: ilustračné

Vo videu nižšie uvidíte video trochu z iného športu a to z jazdeckého sve­ta.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie