Veronika Ondo-Cholewová Iné športy

V rámci finále play off sa stretli michalovskí hokejisti so Skalicou. Na skalickom ľade ju porazili 4:1.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce: Vstúpili úspešne do finálovej série play off

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce vstúpili do finálovej série play off St. Nicolaus I. ligy úspešne, keď v pondelok triumfovali na ľade HK Skalica 4:1.

Michalovčania vyhrali

V úvode duelu si oba tímy zahrali v početnej výhode, ale gól nepadol. Potom boli mierne aktívnejší domáci hráči zo Skalice, ktorí si vypracovali dve veľké šance a zahrali si aj ďalšiu presilovku, no na Trenčana nevyzreli. Skóre tak v úvode druhej tretiny otvoril hosťujúci Hamráček z Michaloviec, ktorý prešiel medzi dvojicu obrancov.

Skaličania vyrovnali v 36. minúte zásluhou Hujsu, no o pol minúty opäť prehrávali. Po prihrávke Cútta sa presadil Bánovský – 1:2. Domáci Skaličania sa v treťom dejstve snažili vyrovnať, no nedokázali si vypracovať veľké šance. Naopak, v závere duelu ešte dvakrát inkasovali z hokejok Balka a Jokeľa (HK Dukla Ingema Michalovce).

Pozrite sa na zápas bližšie

• HK Skalica – HK Dukla Ingema Michalovce 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
  • Góly: 36. Hujsa (Vereš, Škápik) – 23. Hamráček (Toma), 37. Bánovský (Cútt, Solomončak), 55. Balko, 60. Jokeľ (Mašlonka, Kolba).
  • Rozhodcovia: Adamec, Píšťanský – Valo, Šefčík, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2095 divákov.

/stav série: 0:1/

• Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Pavešic, Kukliš, Straka – Vaškovič, Vereš, Hujsa – Kotzman, Jarolín, Janáč – Jurák, Schmidt, Okoličány – Dufek, Kučera, Kniazev
  • Michalovce: Trenčan – Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Rusina, Meliško, Cvengroš – Brezniak, Linet, Halás – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Hamráček, Toma, Balko – Banovský, Cútt, Solomončak – Fajčák