Šport

Hrdina zápasu Bartánus: Sme radi za každý odohraný zápas, FOTO

Po troch odohraných zápasoch majú Michalovce na konte tri víťazstvá.

Ilustračný obrázok k článku Hrdina zápasu Bartánus: Sme radi za každý odohraný zápas, FOTO
20
Galéria
Zdroj: Bianka Palenčárová/HC Košice

Hokejistov Michaloviec nepribrzdila ani karanténa a po troch odohratých zápasoch Tipos extraligy sú naďalej nezdolaní. Proti Košiciam nastúpili v piatok (23. 10.) po 19-dňovej zápasovej prestávke a hoci prišli o dvojgólový náskok, napokon sa radovali z víťazstva 4:3 po predĺžení.

„Ťažký zápas. Košičania boli rozohratí, my sme nemali zápas skoro tri týždne,“ poznamenal strelec rozhodujúceho gólu Marek Bartánus. V pozícii kapitána mužstvo príkladne potiahol za cenným víťazstvom. Najskôr v závere druhej tretiny využil presilovku a upravil na 1:3 a neskôr v predĺžení zakončil presilovkové obliehanie bránky Jakuba Sedláčeka.

„Toto víťazstvo sa nerodilo ľahko. V prvej tretine boli Košičania lepší, ale nás podržal Škorvi (brankár Stanislav Škorvánek, pozn.). Nebyť jeho výkonu, asi by sme nemali šancu na víťazstvo. Postupne sme sa do toho dostali, rozhýbali sme nohy a lepší pohyb sme mali aj v predĺžení,“ zhrnul Bartánus.

Prelomili smolu

Michalovce si pripísali prvé víťazstvo nad Košicami v histórii najvyššej slovenskej súťaže. Vo svojej nováčikovskej sezóne 2019/2020 štyrikrát Košiciam podľahli, no v ročníku 2020/2021 ich zdolali už na prvý pokus. Zaujímavosťou je, že po dvoch vlaňajších prehrách 0:3 sa im až na tretí pokus podarilo skórovať na košickom ľade.

Tréner michalovského tímu Miroslav Chudý mal pri návrate do zápasového kolotoča k dispozícii takmer kompletný tím. Dve absencie boli v defenzíve, v bránke robil Škorvánkovi dvojku mladík Vladimír Glosár. „Brankár Tomáš Tomek sa ešte po karanténe necítil dobre. Obranca Vlado Mihálik chýbal pre menšie zranenie, ale onedlho by mal byť v poriadku. Na budúci týždeň už počítame aj s Markom Luisom,“ povedal Chudý.

Tri zápasy, tri výhry

Hráči Michaloviec majú za sebou tri zápasy, po ktorých majú osem bodov. Zdolali Slovan Bratislava, Banskú Bystricu aj Košice a dali zabudnúť na niekoľko slabších výsledkov v príprave. „Sme za to radi. V prípravných zápasoch sme museli neraz otáčať skóre, ale silu sme mali. Preto sme teraz radi, že sa nám darí. V kabíne máme pokoru a s ňou ideme do celej sezóny. Hlavne tvrdou prácou a skromnosťou chceme ísť za víťazstvami. Žiadne veľké vyhlásenia nebudeme mať. Už v nedeľu máme ďalší zápas,“ pripomenul Bartánus duel proti Novým Zámkom.

Michalovčania mali pôvodne čeliť Zvolenu, ten je však v karanténe a po dohode s Novozámčanmi dohrajú zápas 3. kola. Aj táto zmena je typická pre sezónu zásadne ovplyvnenú pandémiou koronavírusu. „Myslím, že nikto z hráčov nepozerá na program dopredu. My sme radi za každý jeden zápas, ktorý môžeme odohrať a za každý deň, v ktorý môžeme niečo zarobiť pre naše rodiny. Striktne dodržiavame pravidlá, v našom tíme sme testovaní každý týždeň. Chceme odohrať sezónu. Testujú nás vo štvrtok a už sme si na to aj zvykli. Myslím si však, že keď sme už boli raz nakazení, tak by nás to mohlo míňať,“ dodal Marek Bartánus.

Najbližší zápas

Nedeľa, 25.10.2020 16.00 hod.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Mikron Nové Zámky

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie