Veronika Ondo-Cholewová Kultúra

Hvezdáreň v Michalovciach spustila novinku

V rámci preventívnych opatrení pred šírením koronavírusu je zatvorených všetkých 23 krajských kultúrnych inštitúcií, ktorých zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj. Michalovská hvezdáreň tiež.

Ilustračný obrázok k článku Hvezdáreň  v Michalovciach spustila novinku
Zdroj: TASR

Všetkých 23 krajských kultúrnych inštitúcií, ktorých zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj, je zatvorených. Na svojich webových stránkach alebo prostredníctvom sociálnych sietí ponúkajú návštevníkom virtuálny náhľad do ich priestorov. S čím prišla michalovská hvezdáreň?

Národná pamiatka

"Mnohé kultúrne inštitúcie to poňali ako výzvu a rýchlo pochopili, že ak ľudia nemôžu za kultúrou, príde kultúra za nimi. Svoje chvíle si môžu s krajskou kultúrou krátiť tak dospelí ako aj deti. Virtuálne výstavy a prehliadky pripravilo deväť kultúrnych zariadení, ďalšie štyri sprístupnili online kreatívne činnosti. Župné kultúrne zaradenia s ponukou online aktivít nekončia, už v najbližšej dobe ju plánujú rozšíriť,“ uviedol košický župan Rastislav Trnka.

Prispôsobila sa aj hvezdáreň v metropole Zemplína. Hvezdáreň sídli v pamätnom Moussonovom dome, ktorý patrí medzi národné kultúrne pamiatky od roku 1986.

Kvízy

Ako zverejnila hvezdáreň, na základe pokynu predsedu KSK č. 7/2020 sú od 10.3.2020 až do odvolania zrušené všetky podujatia Hvezdárne v Michalovciach.

Prišli však s novinkou a spustili kvízy. Kde ich nájdete?

Otestovať svoje vedomosti môžete vo Hvezdárni v Michalovciach, ktorá spustila priamo na svojej webovej stránke vedomostné kvízy.

Pozrite si archívnu fotogalériu hvezdárne.

V OBRAZOCH: Zrekonštruovanú hvezdáreň v našom meste sprístupnili verejnosti
10
Galéria
Zdroj: TASR

Foto: archív

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie