Ich práca neostala bez povšimnutia: 5 michalovských učiteľov, ktorí sa tešia z krásnej pocty!

Počas osláv Dňa učiteľov v Košiciach si prevzalo ocenenie šesť riaditeľov a 27 pedagogických zamestnancov stredných škôl a školských zariadení. Medzi ocenenými nechýbali ani Michalovčania.

Zuzana Ročeňová
Ilustračný obrázok k článku Ich práca neostala bez povšimnutia: 5 michalovských učiteľov, ktorí sa tešia z krásnej pocty!
Zdroj: TASR

Počas osláv Dňa učiteľov v Košiciach si prevzalo ocenenie šesť riaditeľov a 27 pedagogických zamestnancov stredných škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja (KSK). Ocenenie im odovzdal predseda KSK Zdenko Trebuľa a predseda Školskej komisie Zastupiteľstva KSK Viliam Záhorčák.

Plaketu predsedu KSK si prevzali riaditelia štyroch stredných škôl – Zoltán Mitro zo Strednej odbornej školy (SOŠ) obchodu a služieb v Rožňave, Ivan Beňo z SOŠ Kráľovský Chlmec, Ján Miglec z SOŠ Jána Bocatia v Košiciach a Štefan Dubík z SOŠ v Pribeníku. Ďakovné listy si prevzali riaditeľka Školského internátu A. Garbana na Werferovej ulici v Košiciach Katarína Takácsová a riaditeľka Regionálneho centra mládeže – Centra voľného času v Košiciach Erika Munková.

Ocenenia putovali aj do Michaloviec

Ďakovné listy za zodpovednú pedagogickú, ale aj manažérsku a organizačnú prácu prevzalo spolu 27 pedagógov, medzi nimi aj pätica Michalovčanov. Morálne ocenenie dopĺňa aj finančná odmena. Po prvý raz si ocenení prevzali aj bronzovú medailu KSK.

Meno Stredná škola
Lucia Kerpčárová Gymnázium, Ľ. Štúra 26, Michalovce
Igor Remák Gymnázium P. Horova, Michalovce
Kvetoslava Džuganová Obchodná akadémia, Michalovce
Erika Kotorová SOŠ obchodu a služieb, Michalovce
Michal Oros SOŠ technická, Michalovce

Želanie pedagógom

„Byť učiteľom v dnešnej dobe nie je ľahké. Medzi ocenenými sú učiteľské osobnosti, ktoré si za katedrou odkrútili 30, 40, dokonca 50 rokov. Môžu porovnávať, hodnotiť, pomenovať príčiny, hľadať východiská, radiť mladším kolegom. Najpriamejšou, ale najzložitejšou a najťažšou cestou je nájsť si k žiakom cestu, byť im prísnym, ale férovým partnerom v náročnej životnej etape plnej hľadania,“ konštatoval predseda KSK. Všetkým pedagógom zaželal, aby mali veľa dôvodov byť hrdí na to, že sú učitelia, a mali vnímavých žiakov, ktorí v učiteľoch nájdu inšpiráciu pre svoje vlastné životy.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Odporúčame