Zuzana Ročeňová Hádzaná

Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra Iuventa Michalovce úspešné odštartovali svoje účinkovanie na záverečnom turnaji Slovenského pohára. Obhajkyne vlaňajšieho prvenstva sa tak pokúsia získať už svoj piaty pohárov triumf.

Ilustračný obrázok k článku Iuventa Michalovce v boji o Slovenský pohár: Obhája dievčatá svoj piaty pohárový triumf?

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v úvodnom štvrtkovom semifinále na záverečnom turnaji Slovenského pohára v Šali nad Sláviou Partizánske 22:20 napriek tomu, že po polčase prehrávali už 7:12.

Prehru dokázali vyrovnať a dostať sa do vedenia

V repríze minuloročného finále, v ktorom uspeli hádzanárky Iuvety 24:20, strácali Michalovčanky s Partizánskym krok už od úvodu duelu. Po polčase dokonca zverenky Jána Packu prehrávali už o 5 gólov 7:12.

Počas priebehu druhého dejstva sa im však podarilo skóre vyrovnať a prvýkrát sa dostali do vedenia až v 51. minúte pomerom 17:16.

Bodka za stretnutím zo sedmičky

Drámu priniesol aj záver duelu, v ktorom sa striedali vo vedení obe družstvá. Finálovú miestenku si napokon vybojovali naše Michalovčanky, keď bodku za stretnutím dala už po záverečnom klaksóne zo sedmičky Tatiana Trehubová. Konečné skóre tak upravila na 22:20, čím pripravila Michalovciam možnosť piatykrát triumfovať vo finále Slovenského pohára.

Semifinále SP – 1. zápas:

Iuventa Michalovce – Slávia Partizánske 22:20 (7:12)

Najviac gólov: Trehubová 7/2, Rebičová 7, Szöllösiová 3 – Michnová 6/3, Kertészová a Blažeková po 6.

Vylúčené: 4 – 5, 7

rozhodovali: Oťapka – Sivák

Finálový duel Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce je na programe dnes v Šali so začiatkom o 18:00 hod.