Rôzne

Jánske ohne nad Šíravou sú za dverami: Pripravená je kyvadlová doprava

Už 6. ročník Jánskych ohňov nad Šíravou bude 22. júna 2019 v areáli Vinianského jazera a hradu. Pre návštevníkov zabezpečili kyvadlovú dopravu.

Ilustračný obrázok k článku Jánske ohne nad Šíravou sú za dverami: Pripravená je kyvadlová doprava
2
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Jánske ohne nad Šíravou, ktoré sa 22. 6. 2019 začnú od 14:00 hod. vo Vinnom, budú mať k dispozícii aj kyvadlovú dopravu. Vďaka spomenutej doprave sa môžu dostať návštevníci na akciu rýchlo a pohodlne.

V polhodinových intervaloch

Vstupné na tohtoročné Jánske ohne nad Šíravou je 2 €. Návštevníkom, ktorí prídu autami, organizátori odporúčajú zdarma zaparkovať na záchytnom parkovisku.

To bude zriadené na ploche pri ceste na hlavnom ťahu Michalovce – Zemplínska šírava. Od záchytného parkoviska bude každú polhodinu od 12:00 hod. do polnoci premávať kyvadlová autobusová doprava za symbolickú sumu 0,50 €. „Parkovanie v areáli je možné len do naplnenia kapacity a bude stáť 5 €,“ upozornili usporiadatelia.

Príde aj Čeky

„Program odštartuje výstup na Viniansky hrad, ktorý tradične návštevníkom spestria šermiari v dobových kostýmoch. Na hrade na nich budú čakať viaceré atrakcie a to platí aj o celom popoludňajšom programe na brehu Vinianskeho jazera. Návštevníci sa tak môžu tešiť na ukážky tradičných remesiel, súťaže pre deti a bohatú hudobnú ponuku, ktorej hlavným ťahákom je Marián Čekovský. Vynechať nesmieme ani varenie obľúbeného svätojánskeho nápoja lásky,“ povedal starosta obce Vinné Marián Makeľ.

Po zotmení sa rozhoria plamene svätojánskej vatry. Celý program podujatia Jánskych ohňov nad Šíravou 2019 nájdete v priloženej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Odporúčanie návštevníkom Jánskych ohňov nad Šíravou: Záchytné parkovisko zdarma
2
Galéria
Zdroj: Terra Incognita

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie