Správy

Jedna etapa je na konci, začína nová: Rozlúčka michalovských deviatakov na fotkách

Strávili spolu celé roky, teraz prišiel deň D. Michalovskí deviataci sa pred prázdninami rozlúčili so školou aj svojimi spolužiakmi. Boli sme pri tom.

Ilustračný obrázok k článku Jedna etapa je na konci, začína nová: Rozlúčka michalovských deviatakov na fotkách
Zdroj: Dnes24.sk

Už to majú za sebou. Deväť rokov na základnej škole je pre nich minulosťou. Najstarší žiaci ZŠ Pavla Horova sa lúčili s jednou dlho etapou, aby im onedlho začala nová.

Spomienkové darčeky

Ráno sa stretla celá škola na dvore a potom to začalo. Príhovory, ďakovanie, ale aj rozlúčka. Slávnostne ukončenie má podľa slov riaditeľa Slavka Pavolka tradičný scenár, do ktorého patrí aj jeho príhovor. Pozornosť sa sústredila, ale aj na deviatakov, ktorí opúšťali svoje lavice.

Po ich príhovore bolo na dvore školy aj trochu kultúry a poézie s básničkou. Nezabudlo sa však ani úspech, ktorí jednotliví žiaci dosiahli a príkladnú reprezentáciu­.„Nielen deviataci dostali spomienkové predmety, knihy, usb kľúče, sladkosti, školské tričká a iné malé potešenia,“ prezradil riaditeľ ZŠ Pavla Horova.

Čítajte tiež: Učiteľka michalovskej školy v otvorenom rozhovore: Čo je na mojej práci najťažšie

Poslednýkrát v laviciach

Potom sa už všetci rozišli do tried, kde na ich čakalo odovzdávanie vysvedčení.Niektorí sa tešili na prázdniny, iní boli trochu smutní. Poslednýkrát si sadali do svojich lavíc. Posledné vysvedčenie na základnej školy, ďakovanie pani učiteľke, ale aj posledné pozdravy. Málokomu nebolo ľúto, že sa končí jedna životná etapa. Začína však nová. Na deviatakov už čakajú stredné školy.

Pozrite sa, ako vyzeral koniec školského roka v iných regiónoch Slovenska

Môže vás zaujímať:

Chvíle, keď na gymnázium v Michalovciach vkročil prezident: Kisku čakal dav študentov, nechýbali ani tľapnutia rúk

OBRAZOM: Kus exotiky priamo na Zemplíne. Michalovská škola sa premenila na Havaj

Základná škola je pre nich minulosťou: Deviataci zo ZŠ P. Horova sa lúčili
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie