Ilustračný obrázok k článku Kapitánom MFK Zemplín zostáva Igor Žofčák (38): Mladí chalani mi stále dávajú energiu
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Kapitánom MFK Zemplín zostáva Igor Žofčák (38): Mladí chalani mi stále dávajú energiu

S novým trénerom i logom, menším počtom legionárov a snahou o pokojné vody fortunaligovej tabuľky vstúpia do nového ročníka futbalisti MFK Zemplín Michalovce.

Šport Futbal
Šport Futbal

Kapitánom MFK Zemplín zostáva Igor Žofčák (38): Mladí chalani mi stále dávajú energiu

S novým trénerom i logom, menším počtom legionárov a snahou o pokojné vody fortunaligovej tabuľky vstúpia do nového ročníka futbalisti MFK Zemplín Michalovce.

Ilustračný obrázok k článku Kapitánom MFK Zemplín zostáva Igor Žofčák (38): Mladí chalani mi stále dávajú energiu
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Už v nedeľnom zápase proti DAC Dunajská Streda chcú potvrdiť ambíciu súperiť o vyššie priečky než v sezóne 2020/2021, v ktorej bojovali o zotrvanie v najvyššej súťaži. Tréner Miroslav Nemec pripomenul, že reálne možnosti kádra bude poznať až po úvodných zápasoch ročníka.

Splnili cieľ

Michalovčania odohrali prípravné zápasy prevažne s mužstvami z nižších súťaží. V nich sa víťazne naladili a zvládli aj generálku proti Bardejovu.

„Spočiatku sme sa hľadali, potreboval som vidieť v akcii všetkých hráčov. Skúšal som ich na rôznych pozíciách, k tomu nastali príchody a odchody hráčov. Prípravné zápasy však splnili svoj účel,“ povedal Nemec, ktorý po sezóne 2020/2021 nahradil Antona Šoltisa.

„Mali sme ťažšiu prípravu, ktorú nám v predošlom týždni skomplikovali aj zranenia. Dnes však už môžem povedať, že všetci hráči sú v poriadku, z čoho mám veľkú radosť. Pri získavaní posíl sme sa zamerali na domáci trh. S kádrom som spokojný, na zápas s Dunajskou Stredou sme pripravení,“ poznamenal tréner MFK Zemplín smerom k domácemu zápasu s Dunajskou Stredou, ktorý je na programe v nedeľu od 18.00.

Zo športu

Chceme vyhrať!

Kormidelník michalovského klubu zatiaľ nechcel hovoriť o konkrétnych ambíciách týkajúcich sa želaného umiestnenia či bodového zisku: „Chceme vyhrať každý zápas a čo najskôr získať 30 bodov, aby sme sa zachránili. Ideálne už po 10 zápasoch. Nechceme si dávať dlhodobé ciele, skôr ísť od zápasu k zápasu. Vieme, čo chceme hrať, no všetko bude závisieť od výsledkov. Veľa naznačí už úvod sezóny,“ povedal Nemec.

Po sezóne 2020/2021 nastalo v kádri viacero zmien a predovšetkým sa „poslovenčila.“ Ubudlo legionárov a v kádri už nefigurujú legionári Pino Soler, Cheick Allan Diarra, Matej Markovič, Dimitris Siopis, Isman Tandir, Danilo Spoljarič ani Sergej Ivanov.

„Mali sme vytypovaných hráčov a sme radi, že k nám prišli tí, ktorí prišli. Predstavujú adekvátnu kvalitu na rôzne pozície. Myslím, že si to správne "sadlo“ aj v kabíne."

Kapitánom ostáva Žofčák

V pozícii kapitána bude naďalej 38-ročný špílmacher Igor Žofčák. „Mladí chalani mi stále dávajú energiu. Občas ma rozčúlia, ale to k tomu patrí. Naďalej ma baví víťaziť, pomáhať mladším hráčom a aj klubu. Keď mi už telo bude hovoriť, že stačí a hráčom vo Fortuna lige už nebudem stíhať, tak zvážim ako ďalej. Momentálne to tak nie je a preto verím, že čo najviac pomôžem mužstvu,“ poznamenal Žofčák.

Skúsený univerzálny stredopoliar verí v návrat divákov a aj lepšie výsledky než v ročníku 2020/2021, v ktorom tím bojoval o záchranu. V 22 zápasoch získal rovnaký počet bodov. „Vlani sme si vyskúšali, aké to je hrať v spodnej časti tabuľky. Určite sa nám viac páčilo v tej hornej. Už úvodné zápasy ukážu, ako sme na tom herne a na čo si môžeme trúfať.“

Michalovská ponuka

Tím sa pred sezónou posilnil najmä v defenzíve a k oporám by mal patriť aj 25-ročný obranca Juraj Kotula, ktorý prišiel po pôsobení v brnenskej Zbrojovke. V najvyššej slovenskej súťaži už obliekal aj dresy Slovana Bratislava, Senice a zlatomoravecké­ho ViOnu.

„Mal som 2–3 slovenské ponuky a prijať michalovskú mi prišlo ako najrozumnejšie. Budem síce ďaleko od domova, ale vďaka tomu sa môžem sústrediť iba na futbal. Michalovce som vždy vnímal ako zdravý klub a aj preto som prijal ich ponuku,“ povedal Kotula. Okrem neho sú novými tvárami v tíme aj Wisdom Kanu (útočník/Nig.), Erik Šuľa (obranca), Michal Ranko (obranca), Alfonso Artabe (stopér) a Matúš Marcin (obranca).

Prípravné zápasy

Tatran Liptovský Mikuláš – Michalovce 2:1, gól Michaloviec: Ntotis

FK Humenné – Michalovce 5:2, Trusa, Marcin

Michalovce – ŠK Odeva Lipany 3:0, Trusa 2, Mendez /v Petrovciach nad Laborcom/

Podbrezová – Michalovce 1:2, Marcin, Kvocera /v Širokom/

Michalovce – Slavoj Trebišov 4:1, Žofčák, Kanu, Záhradník, Bujňaček

Michalovce – Banská Bystrica 2:0, Begala, Popovits

Michalovce – Partizán Bardejov 2:0, Kotula, Kanu

Doterajšie umiestnenie MFK Zemplín Michalovce vo Fortuna lige:

2015/2016: 11. miesto, 29 bodov (33 zápasov)

2016/2017: 8. miesto, 29 (30)

2017/2018: 9. miesto, 24 (22)

2018/2019: 5. miesto, 32 (22)

2019/2020: 4. miesto, 30 (22)

2020/2021: 9. miesto, 22 (22)

Na snímke zľava kapitán MFK Zemplín Michalovce Igor Žofčák a nová posila MFK Zemplín Juraj Kotula počas tlačovej konferencie futbalového klubu MFK Zemplín Michalovce pred začiatkom nového ročníka Fortuna ligy 2021/2022

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín