Aktualizované VOCH Správy Rôzne

Koronavírus: V Michalovciach hospitalizovali desiatky pacientov s podozrením

V Michalovskej nemocnici prijali doteraz desiatky pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: V Michalovciach hospitalizovali desiatky pacientov s podozrením
Zdroj: TASR

Ako sme vás na našom spravodajskom portáli informovali, michalovská nemocnica Svet zdravia sa pripravuje na masívnejší nárast pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19. Už v piatok 13. 3. 2020 zastavili plánované operácie z dôvodu pripravenosti priestorov a kapacít ľudí v súvislosti so zvládnutím narastajúceho počtu pacientov s podozrením na COVID-19.

Ako pre náš spravodajský portál DNES 24 uviedla v pondelok 16. 3. 2020 hovorkyňa siete ProCare a Svet zdravia Jana Fedáková, v našej nemocnici vyšetrili už niekoľko ľudí s podozrením na spomínané ochorenie.

Dosiaľ na michalovskej infektológii hospitalizovali 25 a ambulantne ošetrili 39 pacientov v súvislosti s ochorením COVID-19. Výsledky testov ochorenie u žiadneho z nich nepotvrdili.

„Radi by sme tiež apelovali na verejnosť, aby si uvedomila, že túto situáciu zvládneme iba vďaka maximálnemu úsiliu a nasadeniu zdravotníkov po celom Slovensku. Chceme preto pacientov poprosiť, aby personálu vyjadrili podporu najmä svojím zodpovedným a empatickým prístupom,“ dodali zo siete nemocníc a polikliník.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie