Správy

Košický kraj zriadil automaty na rúška. V ktorých mestách ich nájdete?

V krajských rúškomatoch si kúpite okrem bavlneného rúška aj ďalšie výrobky.

Ilustračný obrázok k článku Košický kraj zriadil automaty na rúška. V ktorých mestách ich nájdete?
Zdroj: Facebook.com/Košický kraj

Košický samosprávny kraj (KSK) spúšťa nové verejné automaty na ochranné rúška v piatich mestách kraja. Prevádzkovať ich budú Hmotné rezervy Košického samosprávneho kra­ja.

Obyvatelia ich nájdu v sieti potravín v Košiciach na Strojárenskej a v Obchodnom centre Važec, v Sečovciach na Námestí sv. Cyrila a Metoda, v Michalovciach na ulici Nad Laborcom, v Plešivci na Železničnej ulici a v Gelnici na Športovej ulici.

V rúškomatoch sú k dispozícii bavlnené rúška pre dospelých aj deti. Každé rúško je hygienicky balené a je ho možné opakovane používať. Dostupné sú aj dezinfekčné gély na ruky a 20-kusové balenie jednorazových chirurgických rúšok. Ako uvádza košická župa, rúška sa predávajú v nákupných cenách s minimálnou maržou, pričom zisk bude použitý na pokrytie nákladov spojených s prevádzkou rúškomatov. Ich cena sa pohybuje od 2,80 eur po 3,50 eur za kus, v závislosti od typu.

Pomoc obyvateľom

„Aj my v kraji pociťujeme nástup druhej vlny pandémie. Po skúsenostiach zo začiatku roka, keď boli rúška v celom svete nedostatkovým tovarom, chceme byť na túto situáciu pripravení. Zdá sa, že bez rúška to tak skoro nepôjde, preto chceme pomôcť obyvateľom v Košickom kraji zabezpečiť si základné ochranné pomôcky,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Hmotné rezervy Košického samosprávneho kraja, s. r. o., vznikli v apríli zmenou existujúcej krajskej obchodnej spoločnosti ORID, s. r. o. Prostredníctvom tejto spoločnosti môže kraj výhodnejšie hromadne nakupovať a následne predávať ochranné pomôcky zdravotným zariadeniam, lekárom, zdravotníkom aj širokej verejnosti. Jej 100-percentným vlastníkom je KSK.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie