Krásny úspech michalovskej študentky na medzinárodnej súťaži: Vyhrala hlavnú cenu!

Štyri študentky Gymnázia P. Horova sa zúčastnili na medzinárodnej súťaži modelového OSN parlamentu. A jedna z nich vyhrala hlavnú cenu!

Veronika Ondo-Cholewová

Michalovské Gymnázium Pavla Horova sa môže pochváliť veľmi pekným úspechom svojej študentky. Sarah Annamária Kuipers má na konte krásne ocenenie na medzinárodnej súťaži, ktorá sa uskutočnila v Poľsku.

Angličtina aj argumentácia

Žiačky michalovského Gymnázia Pavla Horova, Sarah Annamária Kuipers, Kristína Klepancová, Lucia Harmóciová a Ema Huňadyová, sa zúčastnili na medzinárodnej súťaži modelového OSN parlamentu s názvom ToMUN 2018.

Študentky sa v pedagogickom doprovode na ňu vybrali konktétne do poľského Toruňu. Dievčatá rokovali na rôzne témy, pri ktorých si precvičili nielen svoju angličtinu ale aj schopnosť argumentovať.

Zožala krásny úspech

No a ako sme už naznačili, jedna zo študentiek spomínaného michalovského gymnázia sa napokon mohla radovať z naozaj veľmi pekného úspechu. Sarah Annamária Kuipers z 3.F totiž vyhrala hlavnú cenu a to najlepší delegát vo svojej komisii.

„Spísala tam dve rezolúcie, riešila problematiku financií a ekonomiku celého sveta. Gratulujeme!,“ informovalo Gymnázium Pavla Horova.

Pozrite si zábery v našej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk