Rôzne

Krásny úspech michalovských študentiek: Takto zabodovali na súťaži mladých módnych tvorcov!

Michalovské študentky si zaslúžia palec hore! Veď sledujte, ako parádne zabodovali na celoštátnej súťaži s medzinárodnou účasťou.

Ilustračný obrázok k článku Krásny úspech michalovských študentiek: Takto zabodovali na súťaži mladých módnych tvorcov!
Zdroj: SOŠ obchodu a služieb/Mi

Štrnásty ročník celoštátnej súťaže s medzinárodnou účasťou Módna línia mladých 2019 sa uskutočnil 12. apríla v Prešove. Ide o prezentáciu tvorby mladých módnych tvorcov – študentov stredných škôl, ktorá má podporiť rozvoj ich kreatívneho myslenia a zručností pri vyhotovení modelov.

V tomto roku sa súťaže zúčastnilo 19 stredných škôl zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Ukrajiny so zameraním na odevnú, scénickú a kostýmovú tvorbu.

Silná konkurencia

Žiaci študijného odboru Odevný dizajn zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Michalovciach sa tejto súťaže zúčastňujú pravidelne každý ročník. V tomto ročníku navrhli a zhotovili 5 kolekcií, spolu 20 modelov, s ktorými súťažili v kategóriách: Voľná tvorba, Vychádzkové odevy a Spoločenské odevy.

„V konkurencii viac ako 740 modelov sme získali druhé miesto v kategórii Vychádzkové odevy s kolekciou pod názvom Pozdišovská karička, ktorú vytvorili žiačky štvrtého ročníka: Ema Kočišová, Martina Lichvanová, Lenka Lovásová, Veronika Tomčová a Simona Fellegiová,“ informovali zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Michalovciach.

Vzory pozdišovskej keramiky

Z michalovskej školy ďalej dodali, že tradičné regionálne umenie navrhli do súčasnej odevnej tvorby. Ľudové vzory pozdišovskej keramiky zakomponovali do jednotlivých návrhov modelov a ručným maľovaním na textil zachytili motívy ľudovej umeleckej tvorby dolného Zemplína pod odborným vedením pani učiteľky Márie Capovčákovej.

„Vzory pozdišovskej keramiky zobrazené na vázach a tanieroch preniesli technikou ručnej maľby na textil. Vytvorili tak zaujímavé modely, ktoré prepojili históriu so súčasnosťou. Modely šiat, nohavíc, blúzky, topov a kabátikov zhotovili pod odborným vedením pani učiteľky Moniky Kuliňákovej. Tešíme sa z tohto ocenenia a veríme, že naše žiačky uplatnia svoje tvorivé myslenie štúdiom na vysokých školách a uplatnením sa v praxi,“ dodali zo školy.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Vo videu nižšie si môžete pozrieť zábery z lokality, ktorú naši čitatelia zvolili za naj na bývanie v Michalovciach.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie