Kultúra

Leto v Michalovciach zatraktívnia aj Zemplínske slávnosti: Prinášame o nich prvé informácie

Máme tu leto a počas neho sa v metropole Zemplína môžete tešiť aj na Zemplínske slávnosti. Pozrite si už teraz, kedy sa uskutočnia.

Ilustračný obrázok k článku Leto v Michalovciach zatraktívnia aj Zemplínske slávnosti: Prinášame o nich prvé informácie
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Počas letných prázdnin sa v našom meste môžete tešiť i na tradičné Zemplínske slávnosti. Už teraz si môžete poznačiť túto obľúbenú akciu do vášho kalendára. Dátum jej konania je už totiž známy.

Jubilejný ročník

Zemplínske slávnosti budú prehliadkou folklórnych súborov a skupín zo Zemplína i okolia s účasťou zahraničných hostí. Festival sa bude konať v Michalovciach a to už o pár týždňov.

Zemplínske slávnosti, ktoré tento rok zapíšu svoj v poradí už 60. ročník, sa uskutočnia v našom meste od 9. do 11. augusta.

Počas ich konania sa o zábavu pre všetkých milovníkov folklóru postará celý rad účinkujúcich. Miestom konania tejto obľúbenej akcie sa stane tribúna pred mestským úradom a celé Námestie osloboditeľov.

FS Zemplín

Program tohto festivalu spevu a tanca vám prinesieme v ďalších dňoch. Už teraz však vieme, že na pódiu vystúpi aj folklórny súbor Zemplín, ktorý je každoročne súčasťou bohatého programu tejto akcie.

Po folklórnom festivale čaká Michalovce aj jarmok. Video z minulého ročníka jarmoku si môžete pozrieť nižšie.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie