Kultúra

Jánske ohne nad Šíravou: Na takéto lákadlá sa návštevníci môžu tešiť

Vo Vinnom môžete zažiť atraktívne chvíle. Plieskanie bičom, vatra, hudba a to nie je všetko. Prinášame program Jánskych ohňov nad Šíravou.

Ilustračný obrázok k článku Jánske ohne nad Šíravou: Na takéto lákadlá sa návštevníci môžu tešiť
Zdroj: Dnes24.sk

Podujatie Jánske ohne na Šíravou sa uskutoční 22. júna, kedy sa vo Vinnom vrátia k zvykom a tradíciám svätojánskej noci. Akcia sa uskutoční v areáli Vinianského jazera a hradu.

Výstup na hrad

Podujatie vo Vinnom začne výstupom na Viniansky hrad. Na návštevníkov budú čakať kúzelník, hradný pán, či šermiari v dobových kostýmoch. Dospelí môžu degustovať chutné vinianske vínka.

Remeselníci

V rámci podujatia sa bude dať napiť aj z čarovného svätojánskeho čaju. Pripravia ho z troch bylín – ľubovníka, paliny a materinej dúšky. Tvrdí sa, že ak sa z neho napijú dvaja ľudia, budú sa mať po celý život radi.

Chýbať nebudú ani atrakcie pre deti. Poteší ich divadelná rozprávka a pripravené budú aj rôzne súťaže. O dobrú náladu sa postarajú folkloristi či napríklad Marián Čekovský. K ľudovému tancu a spevu neodmysliteľne patria aj trhy s remeselnými výrobkami. Krásny zážitok prinesie súmrak, keď sa rozhoria samotné ohne.

Celý program podujatia nájdete v priloženej galérii

Program Jánskych ohňov nad Šíravou 2019: Na čo sa dá tešiť?
1
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie