Veronika Ondo-Cholewová Šport Iné športy

V Michalovciach sa uskutočnili Majstrovstvá SR v kickboxe. A úspechy na nich žali aj zástupcovia nášho mesta. Veď si to pozrite...

Ilustračný obrázok k článku Majstrovstvá SR v kickboxe v Michalovciach: Úspechy žali aj zástupcovia nášho mesta
35
Zdroj: Športový kickbox Michalovce

V Mestskej športovej hale v Michalovciach sa uskutočnili Majstrovstvá SR v kickboxe 2018. A Športový Kickbox klub Michalovce si môže gratulovať. Umiestnil sa na nich totiž na krásnom druhom mieste v hodnotení všetkých zúčastnených klubov.

Zisk 22 medailí

Celkovo sa na spomínaných majstrovstvách zúčastnilo 28 klubov a 305 štartujúcich zabojovalo o tituly majstrov SR. Športový Kickbox klub Michalovce, ako organizátor podujatia, mal na scéne 12 pretekárov, skúsenejších aj nováčikov.

Boli medzi nimi Karel Svobodník, Timea Hamaríková, Vasyľ Klevľanyk, Emma Sabadošová, Štefan Mlynár, Matej Hospodár, Michaela Tomková, Samuel Svobodník, Natália Nemcová, Martin Petričko, Marko Bálint a Antonín Rác.

„Všetci predviedli výborné výkony a napokon sme získali 21 medailí, z toho 9 zlatých, 7 strieborných a 5 bronzových. S počtom 58. získaných bodov sme sa ako klub umiestnili na krásnom druhom mieste v hodnotení klubov MSR,“ informovala náš spravodajský portál Elena Takáčová Valachová zo Športového Kickbox klubu Michalovce.

„Na tomto turnaji pod trénerským vedením Ľuboša Takáča, Matúša Bazgera a Marka Bálinta podali všetci naši pretekári plnohodnotné výkony s patričnými výsledkami,“ uviedli z michalovského klubu. Debut v ringu zažila Timea Hamaríková, ktorá si odniesla striebro a bronz.

Karel Svobodník jednoznačne obhájil tituly majstra SR z minulého roku v disciplíne light contact a kick light do 63 kg, v disciplíne point fighting obsadil striebornú priečku.

Matej Hospodár sa stal dvojnásobným majstrom SR (light contact a kick light do 69kg), rovnako tak aj Michaela Tomková (do 37kg). Veľké zlepšenie je vidieť u Štefana Mlynára, ktorý obsadil bronzový stupienok v disciplíne kick light do 63 kg.

„Na skvelé výkony sme zvyknutí u Vasyľa Klevľanyka, ktorý ani z tejto súťaže neodišiel bez medaily, získal zlatú v disciplíne light contact a striebornú v kick light, obe vo váhovej kategórii do 74 kg,“ pochválili z klubu.

Najmladší pretekár Samuel Svobodník sa pobil o svoje prvé medaily s o dosť staršími súpermi, ktorých si ale nepustil k telu ľahko. Napokon vybojoval svoje prvé dve bronzové medaily (light contact a kick light do 28 kg).

„Rovnako sme hrdí aj na ostatných našich fighterov; Marka Bálinta (striebro, bronz), ktorý sa po dlhšej odmlke dostáva opäť do formy, výbornú a ctižiadostivú Emmu Sabadošovú (zlato, striebro), Martina Petrička (striebro), Natáliu Nemcovú, ktorá napriek chorobe vybojovala zlato a striebro,“ dodala na záver Elena Takáčová Valachová zo Športového Kickbox klubu Michalovce.