Rôzne

Mal by to byť chodník na vode. Už po druhý raz sa hľadá zhotoviteľ plávajúcej promenády na Domaši

Proces verejného obstarávania obec Kvakovce opakuje, v novembri minulého roka sa zapojili len dvaja uchádzači.

Ilustračný obrázok k článku Mal by to byť chodník na vode. Už po druhý raz sa hľadá zhotoviteľ plávajúcej promenády na Domaši
Zdroj: TASR

Obec Kvakovce prostredníctvom neziskovej organizácie Domaša Invest hľadá zhotoviteľa plávajúcej promenády s prístaviskom pre vodné športy. Proces verejného obstarávania (VO) opakuje. Ako potvrdil Ján Halgaš, zodpovedný za VO, prvá výzva z novembra 2019 nenaplnila očakávania zadávateľa.

Chcú viac ponúk

Ako Halgaš spresnil, dôvodom, prečo sa Kvakovciam nepodarilo uspieť so svojou výzvou v novembri, bolo, že sa do nej zapojili len dvaja uchádzači. „Zákon v takomto prípade umožňuje proces VO zopakovať,“ povedal s tým, že zadávatelia by si radi vyberali z väčšieho počtu ponúk.

Predmetom VO s predpokladanou hodnotou zákazky viac ako 5,7 milióna eur sú plávajúca promenáda s prístaviskom pre vodné športy, domovské prístavisko pre výletnú loď a 12 typizovaných prístavísk pre výletnú loď a rekreačné plavidlá v jednotlivých rekreačných oblastiach.

Ako uviedol starosta obce Radovan Kapraľ, v prípade plávajúcej promenády by malo ísť o sústavu pontónov. „Mal by to byť ‚chodník‘ na vode, ktorého súčasťou by malo byť, myslím si, 96 prístavísk pre plachetnice a športové plavidlá,“ vysvetlil.

Ako doplnil, domovské prístavisko pre výletnú loď Bohemia má, okrem iného, zabezpečiť aj jej energetické napájanie. Projektovú dokumentáciu zhotovenú spoločnosťou eXworks v sume 16 680 eur hradila Domaša Invest z dotácie Úradu vlády SR.

V pláne i ďalšie projekty

Ako Kapraľ ďalej uviedol, ďalšími projektmi, ktoré by mali v budúcnosti pozdvihnúť turistický ruch na Domaši, v rekreačnej oblasti Dobrá, je nábrežná promenáda s múzeom športových hrdinov a tiež cyklochodník medzi strediskami Dobrá a Tíšava.

„Na všetky tri projekty má už Domaša Invest obstarané technické štúdie. V súčasnosti sme v procese obstarávania projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a stavebné povolenie,“ uzavrel.

Videli ste túto archívnu fotogalériu? Začiatok príbehu Domaše…

Obľúbená Domaša: Začiatok jej príbehu zachytený na FOTKÁCH
10
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie