Kickboxeri z michalovského klubu sa radujú. Matejovi Hospodárovi, Emme Sabadošovej a Števovi Mlynárovi sa podarilo získať takéto cenné kovy.

Ilustračný obrázok k článku Matej Hospodár, Emma Sabadošová a Števo Mlynár: Pre Michalovce získali takéto cenné kovy
13
Zdroj: Športový kickbox klub/Mi

Športový Kickbox klub Michalovce bol počas februára súčasťou už 20. ročníka medzinárodného turnaja v kickboxe Slovak Open, ktorý sa konal v bratislavskej hale Mladosť. Tento rok sa športovej udalosti zúčastnilo 518 pretekárov v celkovo 903 štartoch.

91 klubov

Športovci zo srdca Zemplína sa turnaja zúčastnili spolu s ďalšími krajanmi, no okrem Slovákov sa v Bratislave predviedli aj zverenci z Rakúska, Maďarska, Ukrajiny, Česka, Poľska a Srbska. Konkurencia bola silná a zabojovať prišlo až 91 klubov.

„Náš klub reprezentovali Matej Hospodár, Štefan Mlynár, Emma Sabadošová a nováčik Dávid Havran, ktorý má za sebou zatiaľ len jednu súťaž v rámci Open ligy. Aj napriek tomu, že sa snažil, uňho išlo skôr o získavanie skúsenosti,“ informovala E. Takáčová Valachová.

Získali cenné kovy

Dve bronzové medaily vybojoval Matej Hospodár. Jednu v kicklighte do 69 kg sn., kde v boji o postup do semifinále vyradil maďarského reprezentanta. Druhý bronz mu patrí po ringovom zápase v disciplíne K1 do 67 kg jr., v ktorom po veľmi peknom výkone napokon prehral o postup do finále s Poliakom.

Striebornú priečku obsadila Emma Sabadošová, ktorá si poradila postupne s dvomi maďarskými pretekárkami. Zastavila ju až majsterka sveta Eliška Zemanová vo finálovom zápase a Emma ostala strieborná. „Poslednú bronzovú medailu získal Števo Mlynár v štvrťfinálovom zápase, v ktorom zvíťazil proti Maďarovi,“ dodal na záver Športový Kickbox klub Michalovce.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia