Aktualizované Správy

Materská škola vo Vranove prerušuje prevádzku: Jeden zo zamestnancov mal pozitívny test

Vedenie mesta Vranov nad Topľou informovalo o dočasnom prerušení prevádzky jednej z materských škôl. Dôvodom je pozitívny test na koronavírus.

Ilustračný obrázok k článku Materská škola vo Vranove prerušuje prevádzku: Jeden zo zamestnancov mal pozitívny test
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Prevádzku materskej školy na Sídlisku 1. mája 68 vo Vranove nad Topľou od piatka 23. októbra prerušia.

Dôvodom je zamestnanec pozitívne testovaný na nový koronavírus.

Informovala o tom samospráva na svojej internetovej stránke.

O prerušení prevádzky rozhodol regionálny úrad verejného zdravotníctva. „Obnovenie prevádzky materskej školy je naplánované na utorok 3. novembra,“ doplnilo mesto.

Ako uviedla hovorkyňa mestského úradu Eva Fedorňáková, aktuálne je vo Vranove nad Topľou zatvorená aj základná škola na Bernolákovej ulici. Naopak, v stredu 21. októbra sa po uzatvorení opäť spustila prevádzka materskej školy na Kukučínovej ulici.

Vo štvrtok podvečer mesto informovalo, že od piatka sa dištančne budú vzdelávať aj žiaci základnej školy Lúčna. „Riaditeľka prerušuje štandardný výchovno-vzdelávací proces od 23. októbra do 29. októbra a prechádza na dištančné vzdelávanie z organizačných dôvodov súvisiacich s prevenciou šírenia ochorenia COVID-19 a z dôvodu potvrdeného prípadu ochorenia COVID-19,“ uviedla samospráva. Riaditeľka školy Blažena Matisová pripomenula, že v prevádzke nebude ani školská jedáleň a vstup do budovy školy bude počas jej uzavretia zakázaný.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie