Veronika Ondo-Cholewová Šport

Medzinárodný maratón mieru láka aj michalovského umelca Petra Horváta

V Košiciach sa predstaví viac ako 14 500 bežcov zo 62 krajín. Medzi nimi bude mať zastúpenie aj naše mesto Michalovce.

Ilustračný obrázok k článku Medzinárodný maratón mieru láka aj michalovského umelca Petra Horváta
Zdroj: TASR

V poradí 96. ročník Medzinárodného maratónu mieru, ktorý sa uskutoční 6. októbra 2019 v Košiciach, priťahuje každoročne aj ľudí z Michaloviec. Jednotlivých disciplín MMM 2019 sa zúčastní viac ako 14 500 bežcov zo 62 krajín. Medzi nimi budeme mať zástupcov aj z našej metropoly Zemplína.

Pobeží aj umelec

Podľa posledného pohľadu do štartových listín je zaregistrovaných niekoľko našich obyvateľov, ktorí zastupujú rôzne športové kluby v Michalovciach. Medzi bežcami z Michaloviec nájdete napríklad aj súrodencov, ktorí sa rozhodli spolu zdolať najstarší maratón.

Michalovce by mal na štarte reprezentovať aj umelec Peter Horvát. Už tradične ho stretávame nielen na jeho vernisážach a hore nad hlavou, keď nám preletí na rogale, ale dlhodobo ho evidujeme aj na športových akciách v meste.

Ženské zastúpenie

Zaujímavosťou je, že v celom štartovom poli je 63,14 % mužov a 36,86 % žien. Percento zvýši aj Michalovčanka Alena Farkašová (AC Michalovce). Klub AC Michalovce by mal v nedeľu reprezentovať i Jakub Danko, Miroslav Onduš, Ľubomír a Jaroslav Pavlov, Ondrej a Martin Macko.

Trať by mal okúsiť aj František Jeňo a spomínaný Peter Horvát (obaja za tím AC Michalovce – B/S/H team). Vladimír Čekľovský pobeží za ŠK Comenium Michalovce a Martin Habura z klubu GLADIATOR Michalovce – B/S/H/ team.

Maratón bude odštartovaný v nedeľu 6. októbra o 9:00 hod. a my držíme palce aj ostatným Michalovčanom, ktorých sme nespomenuli.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Ak sa rozhodnete stráviť víkend kreatívne, môžete sa inšpirovať aj nižšie v našej fotogalérii.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie