MFK Zemplín čaká prvý jarný duel: V kádri nastalo niekoľko zmien

Prioritným cieľom futbalistov MFK Zemplín Michalovce pred jarnou časťou Fortuna ligy 2017/2018 je nepodliezť nastavenú latku z predchádzajúcich ročníkov.

Veronika Ondo-Cholewová
Ilustračný obrázok k článku MFK Zemplín čaká prvý jarný duel: V kádri nastalo niekoľko zmien
Zdroj: TASR

Michalovčania účinkujú v najvyššej súťaži už tretiu sezónu a ich ambície zostávajú nezmenené. Chcú si vo Fortuna lige zahrať aj štvrtú sezónu za sebou.

Slová trénera

Takéto predsavzatie tlmočili médiám na stredajšej tlačovej konferencii po jesennej časti deviateho tímu fortunaligovej tabuľky člen predstavenstva klubu Ján Sabol, hlavný tréner Anton Šoltis aj kapitán Igor Žofčák.

Michalovčania sa pripravovali hlavne v domácich podmienkach, absolvovali aj herné sústredenie v poľskom Ustroni. V príprave odohrali osem zápasov s vyrovnanou bilanciou troch výhier, dvoch remíz a troch prehier.

„Prípravné obdobie bolo kratšie ako po minulé roky. Zápasy splnili svoj účel, keďže sme skúšali okrem tradičného herného systému aj nový s troma obrancami, piatimi stredopoliarmi a dvoma útočníkmi. Možno aj preto neboli výsledky také, aké sme chceli, vzhľadom na nový systém sú ale ospravedlniteľné,“ priblížil tréner Anton Šoltis.

Zmeny v kádri

V kádri MFK nastalo niekoľko zmien. Nefiguruje v ňom už Miroslav Božok, ani krajný obranca Aliaksander Sviarčinskij. Jakub Grič odišiel na hosťovanie do poľského Noweho Saczu, hosťovanie skončilo útočníkovi Kristjanovi Kuštovi.

„Prišiel k nám útočník Kurminovský z Lechu Pozňan, z Legie Varšava zase prišiel na hosťovanie Japonec Niši a zo Žiliny kridelník Jankauskas. Novicom v tíme je aj náš odchovanec Róbert Kovaľ, no ten sa na smolu v prvom prípravnom zápase zranil a bude nám tak chýbať niekoľko týždňov,“ objasnil Šoltis.

Michalovčania nechcú na jar spadnúť v tabuľke pod deviatu priečku. „Po jeseni nám patrí deviate miesto a minimálne toto miesto by sme chceli obhájiť aj na jar,“ zdôraznil člen predstavenstva klubu Ján Sabol a na jeho slová nadviazal Šoltis: „My sme pred sezónou deklarovali, že nechceme podliezať latku, čo sa nám plus mínus jedno miesto darí. Aj chlapcom som v šatni povedal, aby sme sa nepozerali za seba, ale pred seba. Budem rád, keď si deviatu priečku na jar ešte vylepšíme.“

Už v nedeľu

Trošku špecifickejší by mohol byť duel so Slovanom pre kapitána MFK Zemplín Igora Žofčáka. No hoci ten belasý dres obliekal niekoľko sezón, už necíti žiadnu nostalgiu. „Ja to špecificky vôbec neberiem. Na zápas sa tešíme a verím, že si na tribúny nájdu cestu aj ľudia. Určite budeme chcieť favorita doma potrápiť,“ poznamenal Žofčák.

Prvý jarný duel odohrajú Zemplínčania už túto nedeľu o 14.00 hod. proti bratislavskému Slovanu. „Ihrisko je v dobrom stave. Pomohlo nám aj miernejšie počasie, takže bude určite na zápas pripravené,“ povedal Sabol.

Odchody: Miroslav Božok (Liptovská Štiavnica), Jakub Grič (Nowy Sacz, hosť.), Kristjan Kušta (PAOK Solún, ukonč. hosť.), Aliaksandr Sviarčinskij (hľadá si angažmán)
Príchody: Dawid Kurminowski (Lech Poznaň, hosť.), Róbert Kovaľ (Dukla Praha, hosť.), Cubasa Niši (Legia Varšava, hosť.), Eligijus Jankauskas (Žilina, hosť.), Matúš Begala (z dorastu)

káder MFK Zemplín Michalovce na jar FL 2017/2018:

  • Brankári: Matúš Kira, Gerard Bieszczad (Poľsko), Tomáš Dráb
  • Obrancovia: Peter Kavka, Martin Kolesár, José Carrillo Mancilla (Španielsko), Milan Šimčák, Dávid Špak, Ladislav Šosták
  • Stredopoliari: Martin Koscelník, Stanislav Danko, Tsubasa Nishi (Japonsko), Igor Žofčák, Matúš Begala, Eligijus Jankauskas (Litva), Jozef-Šimon Turík, Martin Bednár, Anton Antonov (Rusko), Róbert Kovaľ, Peter Kolesár
  • Útočníci: Vladislav Bragin (Rusko), Martin Regáli, Dawid Kurminowski (Poľsko), Sadam Sulley (Ghana), Tin Matič (Chorvátsko)

realizačný tím:

  • hlavný tréner: Anton Šoltis
  • asistent trénera: Jozef Majoroš
  • tréner brankárov: Marek Rodák
  • vedúci mužstva: Peter Ščobik
  • lekári: Jozef Petrík, Ján Paľovčík
  • maséri: Ladislav Bubernák, Matej Čech

Foto: zľava člen predstavenstva klubu MFK Zemplín Michalovce Ján Sabol, tréner MFK Zemplín Michalovce Anton Šoltis a hráč MFK Zemplín Michalovce Igor Zofčák počas tlačovej konferencie futbalového klubu MFK Zemplín Michalovce pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy 2017/2018

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Zdroj: TASR