Ondrej Petričko Futbal

Michalovskí futbalisti mali prevahu v celom zápase a zaslúžene zvíťazili. Góly strelili Božok a Kunca.

Ilustračný obrázok k článku Michalovčania porazili predposledný Liptovský Mikuláš: V typickom aprílovom počasí zvíťazili 2:0

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce si pripísali druhé víťazstvo v jarnej časti. Po troch remízach a výhre v Ružinej dnes potešili fanúšikov aj doma. Futbalistov Liptovského Mikuláša porazili v typicky aprílovom počasí 2:0 (1:0). Prvý gól dali Michalovčania ešte s hustým dažďom za chrbtom, druhý padol už za slnečného počasia.

Michalovčania zaslúžene zvíťazili

Od začiatku zápasu bolo cítiť prevahu domácich nad Liptákmi. V 14. minúte michalovskí futbalisti otvorili skóre, keď Vladimír Janočko poslal center do šestnástky, kde si ho hlavou našiel Miroslav Božok a skóroval. O pätnásť minút neskôr zdvihla divákov zo sedadiel šanca Hamuľaka, ktorý po prihrávke Kovaľa len tesne minul bránu. Liptovský Mikuláš sa do šancí dostával len sporadicky. Z druhého polčasu ubehlo len jedenásť minút a zverenci Alberta Rusnáka udreli druhýkrát. Kunca strelou z voleja nedal šancu brankárovi Šavolovi. V 86. minúte mohol upraviť skóre hosťujúci Kucharčík, ktorý po prihrávke Ballucha strieľal po zemi. Bránu však netrafil. Futbalisti MFK Zemplín priviedli zápas do zdarného konca a zaslúžene vyhrali 2:0. Pripísali si tak dôležité tri body, zatiaľ čo hostia z Liptova si skomplikovali boj o záchranu. Pred poslednou Ružinou majú už len trojbodový náskok.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0 (1:0)

Góly: 14. Božok., 56. Kunca

ŽK: 82. Chomistek, 89. Pastva

Rozhodoval: Fajčík

Divákov: 1 190