Šport Futbal

Michalovčania proti Zlatým Moravciam: Na futbalovom ihrisku padali góly

Michalovskí futbalisti si to na trávniku rozdali so Zlatými Moravcami. Takýto je výsledok...

Ilustračný obrázok k článku Michalovčania proti Zlatým Moravciam: Na futbalovom ihrisku padali góly

Úvod zápasu priniesol medzišestnástkový futbal a náznaky gólových príležitostí príliš nezamestnali brankárov. V 25. minúte sa domáci brankár Kira vyznamenal po strele Dugu.

Zranenie

Po polhodine hry išli Michalovčania do vedenia. Rota si na hranici šestnástky narazil loptu so Žofčákom a pred brankárom Pindrochom ju usmernil do bránky hostí – 0:1.

Strelec gólu sa pri jeho oslave zranil, po krátkej absencie sa však napokon vrátil do hry. Hostia dokázali vyrovnať ešte pred prestávkou, keď v nadstavenom čase Jarovič ideálne zareagoval na rohový kop a hlavičkou prekonal Kiru – 1:1.

Stratený náskok

Domáci sa snažili v druhom polčase diktovať hru, loptu mali často na kopačkách a snažili sa získať späť stratený náskok. Rotova strela v 52. minúte ešte gól nepriniesla, v 64. sa však už domáci radovali.

Krížnu prihrávku Žofčáka nezachytil Sidibé, lopta sa dostala až k nedôrazne bránenému Kountouriotisovi, ktorý zblízka upravil na 2:1. Náskok svojho tímu nezvýšil Sidibé, ktorého šancu zmaril Pindroch a domáci krátko na to pykali. Jarovič sa dostal za ich obranu a po krátkom úniku prestrelil Kiru – 2:2.

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (1:1)

• Góly: 30. Rota, 64. Kountouriotis – 45.+ Jarovič, 83. Jarovič. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Pino Soler, 821 divákov.
  • zostavy a striedania:
  • MFK Zemplín Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Pino Soler, Vojtko (60. Mensah) – Savvidis – Kvocera (85. Kvocera), Žofčák, Pedro, Popovic (44. Kountouri­otis) – Sidibé
  • FC ViOn Zlaté Moravce: Pindroch – Čögley, Asanovič, Tóth, Brašeň – Grozdanovski (64. Jacy), Duga – Kovaľ, Richtárech (81. Gustavo), Švec (68. Silvio) – Jarovič

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Pozrite si aj obranársky pretek pri Šírave.

Majstrovstvá Slovenska na Šírave - 1.obranársky pretek vo výkone služobných psov